EHF Euro 2016: Norwegia rozbiła Francję. Skandynawowie wygrali grupę

Norwegia sensacyjnie pokonała w Krakowie Francję 29:24 (12:11) w ostatniej kolejce 2. rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Skandynawowie sprawili, że faworyzowanych Francuzów zabraknie w półfinale.

Nie najlepiej ten mecz rozpoczął się dla Norwegii. Już w 1. minucie dwuminutową karę otrzymał Bjarte Myrhol, co skrzętnie wykorzystali „Trójkolorowi". Kilkunaście sekund od jego zejściu z placu gry objęli prowadzeni (celnie uderzył Luc Abalo). Dość długo kibice musieli czekać na następną bramkę. W 5. min. wyrównał Kristian Bjornsen.

Polska - Chorwacja na żywo!

W 10. min. było 5:2. Do tego momentu Thierry Omeyer (bramkarz Francuzów) trzy razy zatrzymał rywali. Z kolei w ataku skuteczny był Daniel Narcisse (trzy gole). Chociaż jeszcze przed przerwą publiczność kilkukrotnie oklaskiwała zagrania Omeyera, to w 24. min. Norwegia po raz pierwszy wyszła na prowadzenie (po rzucie Kenat Robina Tonnesena 8:7).

Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 12:10. Przez 10 następnych minut trwała zacięta walka. Dopiero po tym czasu zarysowała się przewaga Skandydwaów.

W 56. min., po rzucie Tonnesena było 28:22, ale Francuzi podjęli jeszcze próbę zmiany losów spotkania. W przeciągu dwóch minut zmniejszyli stratę do czterech bramek. W następnych dwóch akcjach, najpierw nie potrafili wykończyć odpowiednio kontry, a następnie na drodze do zdobycia przez nich gola stanął norweski bramkarz.

W grupie 2 po niespodziewanym zwycięstwie nad Danią 25:23 awans zapewnili sobie już Niemcy. Wieczorem mająca także szanse awansu Hiszpania zagra z Rosją.

Francja - Norwegia 24:29 (12:13)

Francja: Omeyer - Remili, Nyokas, Narcisse, Honrubia, Karabatić N., Mahe, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Karabatić, Fabregas, Derot, Porte, Kounkoud

Norwegia: Erevik - Sagosen, Kristensen, Hykkerud, Myrhol, Overby, Mamelund, Tonnesen, Jondal, Bjornsen, Lindboe, Gullerud, O'Sullivan, Reinkind, Hansen

Najwięcej bramek: Robin Kent Tonnesen 6, Kristian Bjornsen 5, Magnus Jondal 4, Espen Lie Hansen 4, Bjarte Myrhol 4, Sander Sagosen 4; dla Francji – Daniel Narcisse 7, Michael Gigou 5, Luc Abalo 4

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

18:00

Witamy w relacji na żywo z meczu Francja - Norwegia.

18:02

Norwegia z trzema zwycięstwami (z Chorwacją, Białorusią i Polską) i jednym remisem z Macedonią przewodzi stawce w grupie 1. Skandynawowie są największym objawieniem mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce. Norwegowie jako jedyni pokonali dotychczas gospodarzy turnieju.

18:05

Z kolei Francuzi to obrońcy tytułu. Trójkolorowi aktualnie zajmują trzeciej miejsce w grupie. Jednak to Francja jest faworytem w dzisiejszej batalii. Rywale Norwegów dotychczas przegrali jedno spotkania, w którym ulegli Polakom.

18:13

Polecamy zerknąć na warianty, które pozwolą biało-czerwonym na udział w najlepszej czwórce turnieju.

Polska pierwsza lub... czwarta! Co musi się stać, by nasi zawodnicy awansowali do półfinału?

18:16

Skład Francji: Thierry Omeyer, Vincent Gerard, Luc Abalo, Theo Derot, Adrien Simon Di Panda, Didier Dinart, Ludovic Fabregas, Michael Guigou, Samuel Honrubia, Nikola Karabatić, Luka Karabatić, Benoit Kounkoud, Kentin Mahe, Daniel Narcisse, Olivier Nyokas, Valentin Porte, Nedim Remili, Cedric Sorhaindo

18:17

Skład Norwegii: Ole Erevik, Espen Christensen, Torbjorn Bergerud, Kristian Bjornsen, Magnus Gullerud, Espen Lie Hansen, Joakim Hykkerud, Magnus Jondal, Thomas Kristiansen, Andre Lindboe, Erlend Mamelund, Bjarte Myrhol, Christian O'Sullivan, Peter Overby, Herald Reinkind, Kent Robin Tonnesen, Sander Sagosen, Zeljko Tomac

18:18

1' Francja - Norwegia 1:0

Mecz pomiędzy głównym faworytem, a czarnym koniem rozpoczął się!

18:19

Francuzi już grają w przewadze. Bjarte Myrhol został ukarany dwuminutową karą.

18:21

4' Francja - Norwegia 1:0

Espen Lie Hansen oddał mocny rzut, ale w kapitalnym stylu powstrzymuje go Thierry Omeyer.

18:23

5' Francja - Norwegia 1:1

Skandynawowie w końcu zdobyli bramkę. Jej autorem Kristian Bjornsen.

18:23

7' Francja - Norwegia 2:2

Cios za cios! Obie ekipy prowadzą wyrównaną grę.

18:25

8' Francja - Norwegia 3:2

Kolejna kapitalna obrona Omeyera! Po interwencji bramkarza reprezentacji Francji jego zespół zdobył bramkę.

18:26

9' Francja - Norwegia 4:2

Daniel Narcisse ma już trzy gole na swoim koncie.

18:27

10' Francja - Norwegia 5:2

Kolejna świetna akcja Trójkolorowych! Francuzi zdobywają przewagę.

18:30

12' Francja - Norwegia 5:2

Francuzi trafili w słupek. Sporo szczęścia po stronie Norwegów.

18:31

13' Francja - Norwegia 5:3

Skandynawowie nie odpuszczają i zmiejszają straty.

18:32

15' Francja - Norwegia 6:3

Francuzi po kwadransie gry wypracowali trzybramkową przewagę. W pełni zasłużoną trzeba podkreślić.

18:33

16' Francja - Norwegia 6:4

Bramka dla Norwegów po rzucie karnym.

18:34

Po kwadransie gry niezwykle wyrównana gra toczy się w meczu Niemcy - Dania 7:7.

18:36

19' Francja - Norwegia 7:5

Norwegowie nie pozwalają odskoczyć Francuzom na kilka bramek.

18:38

20' Francja - Norwegia 7:6

Zespół, który pokonał reprezentację Polski dzielnie walczy z mistrzami Europy. Już tylko jedna bramka straty.

18:39

21' Francja - Norwegia 7:7

Najpierw kapitalna interwencja norewskiego bramkarz, która pozwoliła na wyprowadzenie kontrataku zakończonego wyrównującym golem.

18:41

22' Francja - Norwegia 7:8

Skandynawowie na prowadzeniu! Norwegowie rzucili aż cztery bramki z rzędu. Francuzi w szoku. Od sześciu minut nie pokonali norweskiego golkipera.

18:42

23' Francja - Norwegia 8:8

Abalo przerwa niemoc Francuzów i daje remis.

18:44

24' Francja - Norwegia 9:8

Niesamowita bomba z dystansu Daniela Narcisse'a!

18:45

25' Francja - Norwegia 9:8

Niebywała interwencja Omeyera.

18:46

26' Francja - Norwegia 10:10

Gol za gol! Niesamowite rzuty z obu stron. Arcyciekawa końcówca pierwszej połowy!

18:48

28' Francja - Norwegia 11:10

Bramka dla Trójkolorowych!

18:49

29' Francja - Norwegia 11:11

Wykorzystany karny przez Norwegów.

18:51

Francuzi nie potrafili zamienić karnego na bramkę. Norewski bramkarz świetnie interweniował.

18:52

29' Francja - Norwegia 11:12

Kent Robin Tonnesen z dystansu i Norwegowie na prowadzeniu!

18:53

Francja - Norwegia 11:12

Do przerwy mamy niespodziankę! Francuzi pomimo świetnego początku przegrywają jedną bramką z Norwegią.

18:55

Po 30. minutach gry w meczu Niemcy - Dania 12:13. Duńczycy prowadzą zgodnie z planem, ale Niemcy godnie stawiają czoła faworytowi ze Skandynawi.

19:08

31' Francja - Norwegia 11:12

Rozpoczęła się druga odsłona arcyważnego meczu.

19:09

31' Francja - Norwegia 11:13

Norwegowie robią swoje! Dwubramkowe prowadzenie Skandynawów.

19:10

32' Francja - Norwegia 13:13

Remis! Walka trwa w najlepsze.

19:12

34' Francja - Norwegia 14:14

Ależ gole! Wymiana ciągle trwa! Cios za cios.

19:12

35' Francja - Norwegia 15:14

Abalo daje prowadzenie Trójkolorowym.

19:14

36' Francja - Norwegia 15:15

Kolejna bomba Tonnesena z drugiej linii!

19:16

38' Francja - Norwegia 16:16

Obie ekipy tworzą niesamowite widowisko!

19:17

39' Francja - Norwegia 16:17

Bramka przewagi dla Norwegów.

19:18

40' Francja - Norwegia 16:18

Norwegowie robią swoje! Francuzi pogubili się w ataku, a następnie w obronie.

19:20

40' Francja - Norwegia 17:18

Dwie minuty kary dla Nikoli Karabaticia.

19:21

41' Francja - Norwegia 17:19

Norwegia wykorzystuje grę w przewadze. Dwubramkowa przewaga Skandynanów.

19:23

43' Francja - Norwegia 17:20

Francuzi w poważnych tarapatach! Trzy bramki straty to już niezła zaliczka po stronie Norwegów.

19:23

43' Francja - Norwegia 18:20

Kolejne trafienie Daniela Narcisse'a.

19:24

44' Francja - Norwegia 18:21

Ależ rzut z dystansu! Omeyer zaskoczony.

19:25

44' Francja - Norwegia 19:21

Francuzi zdobywają dziewiętnastą bramkę, ale wciąż dwie tracą.

19:26

45' Francja - Norwegia 19:22

Lie Hansen założył siatkę Omeyerowie.

19:29

W meczu Niemcy - Dania cały czas trwa zaciekła, twarda walka. Niemcy - Dania 20:20 po 48. minutach gry.

19:32

49' Francja - Norwegia 19:23

Tonnesen po raz kolejny z dystansu trafia.

19:33

50' Francja - Norwegia 20:23

Sytuacja Trójkolorowych bardzo się skomplikowała.

19:35

51' Francja - Norwegia 21:24

Trzy bramki przewagi Norwegów! Francuzi mają poważne kłopoty.

19:37

52' Francja - Norwegia 21:25

Norwegowie są niesamowici! Mistrzowie Europy momentami są bezradni.

19:39

53' Francja - Norwegia 22:26

Świetny rzut Nikoli Karabaticia, ale Francja daleko od zwycięstwa.

19:41

55' Francja - Norwegia 22:27

Przepaść! Pięć bramek starty na pięć minut przed końcem. To mówi wszystko...

19:43

56' Francja - Norwegia 23:28

Trójkolorowi są już w tragicznej sytuacji.

19:45

57' Francja - Norwegia 24:28

Karabatic trafia, ale to już raczej bez znaczenia.

19:49

Francja - Norwegia 24:29

Koniec meczu! Sensacja stała się faktem. Francuzów zabraknie w półfinale.

19:50

W drugim meczu rozgrywanym o 18:00 Niemcy również sensacyjnie pokonali Danię 25:23.

19:51

Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Polska - Chorwacja. Początek o 20:30 :)