EHF Euro 2016: Wicemistrzowie Europy w boksie stawiają na finał

Piłka ręczna
EHF Euro 2016: Wicemistrzowie Europy w boksie stawiają na finał
fot. PAP

Wicemistrzowie Europy w boksie Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg) są przekonani, że polscy piłkarze ręczni nie tylko wygrają z Chorwacją, ale i znajdą się w finale mistrzostw Europy. Co do meczu o złoty medal, mają już odmienne zdanie.

W środę (27 stycznia), o godz. 20.30, w ostatnim meczu drugiej rundy grupowej Polacy zagrają w Krakowie z Chorwatami. Wcześniej odbędzie się spotkanie Francji i Norwegii, które dużo wyjaśni w tabeli grupy 1. W przypadku zwycięstwa Skandynawów, biało-czerwonym do awansu do półfinału wystarczyłaby nawet porażka, ale nie więcej niż trzema golami. Najkorzystniejsza byłaby jednak oczywiście wygrana polskiego zespołu, bowiem daje szansę na kwalifikację z pierwszego miejsca.

 

Michał Jurecki: Czuję w sobie moc!


- Mam nadzieję, że Polacy pokonają Chorwatów 29:26 i za kilka dni zobaczę naszą drużynę w grze o złoto. Ale skończy się na srebrnym medalu - powiedział Jakubowski, który parę miesięcy temu sięgnął w Bułgarii po wicemistrzostwo kontynentu.

Na tym samym turnieju srebro wywalczył też Jabłoński. - Ja też stawiam na wygraną różnicą trzech goli. Co więcej, Polacy wygrają te mistrzostwa - stwierdził.

Obaj pięściarze, podobnie jak inni reprezentanci z Rafako Hussars Poland, oglądają występy biało-czerwonych. - Szczególnie podoba mi się postawa Michała Jureckiego, który w każdym meczu walczy do końca i pokazuje niesamowity charakter - powiedział Jabłoński, a Jakubowski dodał: - Dwóch zawodników szczególnie się wyróżnia, a są to Jurecki i Karol Bielecki.

Pochodzący z Gdańska Jabłoński i urodzony w Koninie Jakubowski są fanami "szczypiorniaka", mimo że nawet w szkole nie grali w ręczną.

- Nie było mody na piłkę ręczną ani dekadę temu, kiedy brakowało sukcesów, ani w późniejszych latach, kiedy reprezentacja zdobywała medale mistrzostw świata i Europy - powiedział Jakubowski.

Z kolei inny kadrowicz Damian Kiwior (69 kg) przyznał: - Sądzę, że Polacy wygrają dwoma-trzema bramkami z Chorwacją, bo potrafią zmobilizować się na spotkania z lepszymi rywalami. Wtedy grają na najwyższym poziomie. W kolejnych meczach też wygrają i zdobędą złoto.

Przed ostatnią kolejką, na czele grupy jest Norwegia - 7 punktów. Polska i broniąca tytułu Francja (aktualny mistrz świata, złoty medalista igrzysk w Londynie) mają po 6, zaś Chorwacja - 4.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze