Lech przegrał w sparingu z Dynamem Kijów

Lech Poznań przegrał 0:2 (0:0) z mistrzem i zdobywcą Pucharu Ukrainy Dynamem Kijów w pierwszym sparingu podczas zgrupowania przed sezonem ekstraklasy w hiszpańskiej miejscowości Alhurin el Grande koło Malagi. Mecz rozegrano w Marbelli. Bramki strzelili Junior Moraes (52') i Serhij Miakuszko (90').

Trener mistrza Polski Jan Urban desygnował do gry z utytułowanym rywalem niemal optymalny skład. W przerwie dokonał tylko dwóch zmian, a w 71. min Macieja Gajosa zastąpił Darko Jevtic. Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej lepiej prezentowało się Dynamo. Lech miał kilka sytuacji strzeleckich, ale poważniej nie zagroził bramce rywali. Po zmianie stron drużyna z Poznania grała trójką obrońców.

Nielsen nowym napastnikiem Lecha Poznań

Do przerwy w ataku Dynama wystąpił po długotrwałej rehabilitacji były napastnik poznańskiego klubu Łukasz Teodorczyk.

Po podpisaniu w środę awizowanego 2,5-letniego kontraktu do drużyny z Wielkopolski dołączy 27-letni duński napastnik Nicki Bille Nielsen. Będzie grał z numerem „19”, z którym poprzednio występował Kasper Hamalainen.

Skład Lecha: Buric - Kędziora (46' Lovrencsics), Arajuuri, Kamiński, Kadar - Trałka, Tetteh - Sisi (46' Kownacki), Linetty, Pawłowski - Gajos (71' Jevtic)