Biegler odchodzi! Dymisja została przyjęta

Piłka ręczna
Biegler odchodzi! Dymisja została przyjęta
fot. PAP

Trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Została ona przyjęta przez prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego. Ostatnim meczem Michaela Bieglera w roli szkoleniowca drużyny narodowej będzie spotkanie o 7. miejsce EHF EURO 2016 ze Szwecją.

Biegler kontrakt z reprezentacją Polski podpisał 9 września 2012 roku. W lutym 2015 r. podczas mistrzostw świata w Katarze, drużyna prowadzona przez Bieglera zdobyła brązowy medal. Po turnieju Niemiec został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce na swojej stronie internetowej wydał oświadczenie:

 

„W trakcie pracy Michaela Bieglera na stanowisku trenera reprezentacji naszego kraju należała ona do grona najlepszych zespołów świata, wywalczyła brązowy medal MŚ Katar 2015, wielokrotnie dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

Samotność w tłumie… Oto najtrudniejsze chwile Michaela Bieglera

 

Przed drużyną narodową stoją kolejne wyzwania, przede wszystkim wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Po zakończeniu EHF EURO 2016 Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosi konkurs na stanowisko następcy Michaela Bieglera.

 

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce dziękuje trenerowi Michaelowi Bieglerowi za wieloletnią współpracę i docenia jego wkład w rozwój piłki ręcznej w Polsce”.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze