Najciemniej zawsze pod latarnią? Czy rozwiązanie na problemy z płynnością gry biało-czerwonych cały czas było pod ręką? Konitz większość obu faz grupowych spędził na ławce rezerwowych i na parkiecie zaliczał kilka minut, pełniąc rolę zmiennika. Rzucił tylko jedną bramkę w meczu z Francją, jednak w spotkaniu pocieszenia to on wziął na siebie ciężar zdobywania bramek w drugiej połowie i spisał się rewelacyjnie!

Polska - Szwecja: Skrót meczu (WIDEO)

Rozgrywający Wisły Płock posyłał pociski zza rąk obrońców, szturmował skrzydła i zdobywał bramki w trudnych momentach. Pięć bramek na sześć oddanych rzutów i pomoc w defensywie postawiły Konitza w roli przywódcy biało-czerwonych w zwycięskim, ostatnim już spotkaniu na Euro 2016. Tytuł MVP spotkania dostał Sławomir Szmal, który obronił 13 z 35 rzutów (35%), jednak nie do przecenienia był wkład rozgrywającego Orlen Wisły Płock.

Wszystkie bramki Bartosza Konitza w meczu przeciwko Szwecji w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!