Mikko Hirvonen kierowcą testowym Toyoty

Moto
Mikko Hirvonen kierowcą testowym Toyoty
fot.PAP/EPA

Czterokrotny rajdowy wicemistrz świata Fin Mikko Hirvonen będzie głównym kierowcą testowym zespołu Toyoty, który buduje nowy samochód rajdowy - Yaris WRC. Jazdy mają się rozpocząć w połowie marca. Do testowania rajdowego Yarisa zatrudnieni zostali także trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier i Fin Juho Hanninen.

Szefem ekipy przygotowującej Yarisa WRC jest czterokrotny rajdowy mistrz świata Tommi Makinen. Baza teamu została od podstaw wybudowana w miejscowości Puuppola, w pobliżu Jyvaskyli, gdzie tradycyjnie zlokalizowana jest strefa serwisowa Rajdu Finlandii.

 

Szwecja może straci rajdowe mistrzostwa świata

 

Hirvonen, który w karierze wygrał 15 rund WRC, po sezonie 2014 zakończył starty w mistrzostwach świata, w styczniu 2016 zadebiutował w Rajdzie Dakar, gdzie uplasował się na 4. pozycji.

 

Według nieoficjalnych informacji, ekipa Toyoty WRC, która planuje debiut w MŚ w przyszłorocznym sezonie, prowadzi już wstępne rozmowy z liderami teamu VW Motorsport - dwukrotnym mistrzem świata Francuzem Sebastienem Ogierem i Finem Jari-Matti Latvalą.

 

Toyota wraca do mistrzostw świata po długiej przerwie. Po raz ostatni w World Rally Championship jej fabryczny zespół wystąpił w 1999 roku zdobywając tytuł mistrzowski. Wywalczył go Makinen jadący Corollą WRC.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie