EHF Euro 2016: Parada Smoków na zakończenie!

Piłka ręczna
EHF Euro 2016: Parada Smoków na zakończenie!
fot. PAP

Korowód z wielkimi smokami z Teatru Groteski, 25 bębniarzami i kibicami przejdzie w niedzielę wokół Tauron Areny Kraków na zakończenie mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn – poinformował w piątek krakowski magistrat.

Smoki paradować będą w rytm samby, wykonywanej na żywo przez inspirowaną brazylijskim brzmieniem grupę perkusyjną Sorrir Por Favor. Towarzyszyć jej będzie atrybut mistrzostw – piłka, może nawet smokom uda się rozegrać mini-mecz sportowy – informują organizatorzy. Do barwnego marszu dołączą także osoby niosące flagi i inne emblematy związane z mistrzostwami.

 

Kołtoń: Panowie, szacun za te 10 lat, ostatnia "bitwa" w Rio!

 

W korowodzie wystąpią trzy powietrzne Smoki o różnym charakterze i kształcie: olbrzymi - biały, inspirowany lokalną tradycją; zawsze obecny na podczas Wielkiej Parady Smoków - niebieski oraz brązowy o nordyckich korzeniach.

 

Oprócz Smoków powietrznych pojawią się także Smoki lądowe, które przechadzać się będą wśród kibiców, przytulać do dzieci i dorosłych. Widowisko rozpocznie się o godzinie 12.30, tj. na dwie i pół godziny przed rozpoczęciem meczu o brązowy medal.

 

Kolorowe, gigantyczne, unoszące się w powietrzu Smoki to znak firmowy Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska. Organizowana od 2000 roku przez ten teatr Wielka Parada Smoków przerodziła się w wielkie plenerowe wydarzenie, w którym uczestniczą zarówno dzieci i dorośli z Krakowa, jak i przybysze z innych miast i krajów. Tegoroczna edycja 16. Wielkiej Parady Smoków odbędzie się w dniach od 4 do 5 czerwca.

 

Smoki Groteski uświetniły już wiele imprez na świecie, m.in. EXPO w Szanghaju, Święto Rzeki Elvelangs w Oslo, gościły także w Dublinie i Pradze.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie