Szmal: Przepraszam wszystkich…

Piłka ręczna

Kibicom dziękuję za emocje. Niestety nie udało nam się spełnić tego, co sobie założyliśmy, a więc również przepraszam - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal.

Grzegorz Michalewski: Gratuluję kolejne świetnego występu!

 

Sławomir Szmal: Mecz ze Szwecją nie miał dla nas żadnej rangi, nie oszukujmy się. Chcieliśmy po prostu pożegnać się z publiką. Za to, że tak świetnie nas dopingowali, że pomagali nam w ostatnich minutach meczów z Serbią czy Macedonią. Dziękuję im za te emocje. Dziękuję też wszystkim za organizację tych mistrzostw. Nie udało nam się spełnić tego, co sobie założyliśmy, a więc także przepraszam.

 

Polscy kibice podziękowali piłkarzom ręcznym (WIDEO)

 

Jak udało Wam się zmobilizować przed tym spotkaniem?

 

Dla mnie występy w reprezentacji są tak istotne, że nie potrzebuję dodatkowej motywacji. Graliśmy w naszym kraju, przed naszymi kibicami i to musiało nam wystarczyć.

 

Czy dymisja trenera Michaela Bieglera nie była przedwczesna?

 

Nie mi to oceniać. Decyzję podjął Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Dziękujemy trenerowi za współpracę, bo przeżyliśmy razem piękne chwile, chociaż tych złych też nie brakowało. Taki jest sport. Wyniku się nie obiecuje.

 

Niebawem turniej kwalifikacyjny do Igrzysk w Rio de Janeiro. Do kwalifikacji powinien poprowadzić nas selekcjoner z Polski czy zza granicy?

 

To nie jest pytanie do zawodników. Poprzednich selekcjonerów także nie my wybieraliśmy, więc i tym razem tego nie oczekujcie.

 

Jak wygląda Pana prywatny ranking tego turnieju?

 

Utkwiły mi w głowie piękne chwile z Krakowa. Emocjonujące końcówki meczów. Walka do ostatnich sekund i olbrzymie nerwy. Były też gorsze momenty, ale podsumowując to były to niesamowite mistrzostwa Europy.

 

Całą rozmowę ze Sławomirem Szmalem zobacz w materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Grzegorz Michalewski, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze