Cupić: Nie brałbym brązowego medalu w ciemno!

Piłka ręczna

Mimo, iż ja sam przed mistrzostwami liczyłem na złoto, jeśli jutro będzie brąz to możemy być bardzo zadowoleni - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl chorwacki skrzydłowy Ivan Cupić

Artur Siódmiak:  Awansowaliście do półfinału po super meczu z Polską! Jakbyś przed turniejem miał wziąć w ciemno brązowy medal, to zrobił byś to?

 

Ivan Cupić: Nie, ja nie, ale realnie musimy powiedzieć, że przyjechaliśmy z kilkoma kontuzjami, z młodym, nowym zespołem. Ten turniej miał być dla nas przygotowaniem do kwalifikacji olimpijskich, chcieliśmy zobaczyć jaki jest nasz poziom. Jeżeli będzie brązowy medal, to dla tego młodego chorwackiego zespołu będzie mała niespodzianka. Mimo, iż  ja sam przed mistrzostwami liczyłem na złoto, jeśli jutro będzie brąz to możemy być bardzo zadowoleni.

 

Trener Norwegii: Musimy zapomnieć o zamieszaniu z Niemcami. Teraz walczymy o brąz!

 

Brązowy medal chyba będzie dobrze smakował?

 

Będzie dobrze smakował. To krok w przygotowania do kwalifikacji olimpijskich. Dla wielu chłopaków, którzy są tu pierwszy raz, to może być pierwszy medal na takiej imprezie. Jeżeli uda się go zdobyć, to będzie duży sukces zwłaszcza dla tych młodych, nowych chłopców.

 

Rozmawiałem z Tałantem Dujszebajewem i powiedział, że jest dumny, że ma takich zawodników jak yy, Manuel Strlek czy Tobias Reichmann u siebie w Kielcach!

 

Myślę, że trener, jak i kibice mogą być zadowoleni. Dużo kadrowiczów Vive Tauronu zaliczyło dobry występ na turnieju i widać, że są w świetnej formie. To pokazuje jaki mamy dobry i doświadczony zespół. Od niedzieli wraca polska piłka ręczna oraz Liga Mistrzów i oby tylko bez kontuzji.

 

Cały wywiad z Ivanem Cupiciem w załączonym materiale wideo!

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Artur Siódmiak, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze