Polscy piłkarze ręczni poznali rywali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich

Inne

Polscy piłkarze ręczni poznali rywali w kwietniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni powalczą z Macedonią, Chile i Tunezją. Awans uzyskają dwie najlepsze drużyny.

W sobotę grono uczestników pierwszego z turniejów kwalifikacyjnych uzupełniła Tunezja. W finale mistrzostw Afryki przegrała bowiem z Egiptem 19:21.

 

Analiza najlepszych akcji Polaków na EHF Euro 2016

 

Wcześniej doszło do jednej zmiany. Pierwotnie rywalem biało-czerwonych miała być Słowenia, będąca ósmą drużyną ostatnich mistrzostw świata. W związku z tym, że mistrz Europy pojedzie do Rio de Janeiro, a będą nim Niemcy bądź Hiszpania, mające zagwarantowany udział w turniejach kwalifikacyjnych, zwolniło się jedno miejsce. Przypadło ono dziewiątej ekipie MŚ w Katarze, czyli Macedonii. To drużyna, którą pokonaliśmy na EHF Euro 24:23.

 

Biało-czerwoni byli zapewnili sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym, zajmując trzecie miejsce na mistrzostwach świata 2015 w Katarze.

 

W trakcie grudniowych mistrzostw świata kobiet szef ZPRP Andrzej Kraśnicki poinformował, że Polska złożyła aplikacje ws. organizacji jednego z turniejów kwalifikacyjnych. Ponieważ piłkarki ręczne nie będą gospodarzem takich zawodów i zagrają w Astrachaniu w Rosji, jest szansa, że męskie eliminacje w dniach 7-10 kwietnia zagoszczą w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

 

Oprócz Egiptu i drużyny gospodarzy, miejsce w 12-zespołowej olimpijskiej stawce mają zapewnione: Francja (mistrz świata), Katar (mistrz Azji) oraz Argentyna (druga, za Brazylią, drużyna Igrzysk Panamerykańskich).

 

W załączonym materiale skrót meczu Polski i Macedonii z EHF Euro 2016.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie