Ceremonia wręczenia medali i zamknięcia EHF Euro 2016 (WIDEO)

Piłka ręczna

To już koniec EHF Euro 2016! Ostatnim akordem tego turnieju była ceremonia, podczas której nagrodzono reprezentacje Niemiec, Hiszpanii i Chorwacji. Gdy wszyscy otrzymali już medale, rozbrzmiało "We Are The Champions" zespołu Queen w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej AGH. Zobaczcie, jak wyglądała ceremonia wręczenia medali i zamknięcia EHF Euro 2016!

Piłkarze ręczni reprezentacji Niemiec odebrali złote medale mistrzostw Europy. W niedzielnym finale, który rozegrano w Tauron Arenie Kraków, pokonali Hiszpanów 24:17. Podczas ceremonii zakończenia turnieju medale wręczała im m.in. premier Beata Szydło.

 

O wilku mowa, czyli fenomenalny występ Wolffa w finale! (WIDEO)

 

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji krótkiego filmu mającego oddać charakter mistrzostw Europy. Po jego wyświetleniu L.U.C. (pod tym pseudonimem artystycznym kryje się Łukasz Rostkowski, polski raper i producent muzyczny), wraz z muzykami Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wciągnął do zabawy liczną publiczność.

 

Po zakończeniu tego występu rozdano medale. Jako pierwsi na podium weszli Chorwaci, którzy w spotkaniu o 3. miejsce pokonali Norwegów 31:24. Po nich srebrne krążki odebrali Hiszpanie i na końcu, złote, Niemcy. Po tym zabrzmiało "We Are The Champions", zaś z sufitu poleciało konfetti. Ceremonię zakończyło odegranie hymnu Niemiec.

 

Medale, które otrzymały trzy najlepsze ekipy Starego Kontynentu, zaprojektował Artur Gosiewski. Awers krążków przedstawia logo mistrzostw, zaś na rewersie umieszczony został zarys mapy Polski z zaznaczonymi czterema miastami gospodarzami turnieju - Krakowem, Katowicami, Wrocławiem i Gdańskiem. Mają one osiem centymetrów średnicy i ważą po 250 gram. Te, które trafiły do Niemców pokryte zostały galwanicznym 24-karatowym złotem, Hiszpanów powleczone zostały srebrem Ag999, natomiast Chorwatów wykonano z tombaku patynowanego. Wykonała je Mennica Polska.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

MC, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie