Dwa polskie zespoły powalczą w ramach Counter Pit League S2

E-sport
Dwa polskie zespoły powalczą w ramach Counter Pit League S2

Już jutro startują internetowe zmagania w ramach rozgrywek Counter Pit League Season 2. W nich udział wezmą dwie polskie formacje Counter-Strike: Global Offensive - Vexed Gaming oraz Lounge Gaming. Stawką jest wyjazd na lanowe finały zawodów, które odbędą się w dniach 17-18 maja, w Splicie. Tam łączna pula nagród wyniesie aż 80 000 dolarów.

Już niebawem rozpoczynają się internetowe zmagania w ramach rozgrywek Counter Pit League 2. Udział w nich weźmie kilka czołowych na świecie drużyny Counter-Strike: Global Offensive. Wszystkich uczestników jest łącznie dwanaście i podzieleni zostali już na dwie grupy. Stawką są dwa bilety na lanowy finał zawodów, które odbędą się w przepięknym chorwackim Splicie, w dniach 17 - 18 maja.

 

Co ważne, polscy fani będą mieli za kogo mocno trzymać kciuki, bowiem w obu grupach znajduje się po jednym polskim zespole. W grupie A, wraz z tak uznanymi w świecie e-sportowymi markami, jak HellRaisers, ALTERNATE aTTaX, czy Copenhagen Wolves, znaleźli się reprezentanci Vexed Gaming. Wielce prawdopodobne, że to właśnie wymienione ekipy będą stanowiły największą przeszkodę dla Karola 'rallena' Rodowicza i spółki w drodze do awansu. Do tego grona można z pewnością zaliczyć również PixelFire Gaming, które bardzo dobrze spisuje się w obecnie rozgrywanym European Minor Championship 2016. W grupie B rywalizować będą z kolei zawodnicy Lounge Gaming, którzy staną oko w oko z takimi zespołami, jak PENTA Sports, SK Gaming, FlipSid3 Tactics, czy E-frag.net.

 

Do Splitu pojadą liderzy obu grup, na których czekać będzie jeszcze sześć innych zaproszonych przez organizatorów formacji. Pięć z nich jest już znanych, a są to polskie Virtus.pro, Team Immunity, Astralis, Natus Vincere oraz Team EnVyUs. Gdyby Polakom dopisało szczęście, to niewątpliwie wspaniałą rzeczą byłoby oglądać trzy rodzime zespoły w lanowych finałach. Tam łączna pula nagród wyniesie aż 80 000 dolarów.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze