Dziennikarze z całego świata: Polska nas zachwyciła!

Piłka ręczna

Reporterzy z całego świata nie mogą nadziwić się temu, co zobaczyli w Polsce. Organizacja i atmosfera rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy w piłce ręcznej zachwyciła najwytrawniejszych znawców handballu. O wrażeniach z Euro Polsatsport.pl rozmawiał z dziennikarzami z Niemiec, Japonii i Hiszpanii.

Dietmar Gessner (Sport Bild, Niemcy): Euro w Polsce wypadło świetnie. Biorąc pod uwagę organizację i atmosferę muszę powiedzieć, że to wyjątkowy turniej. Byłem na mistrzostwach świata w Katarze i różnica między tamtymi zawodami, a tymi w Polsce, jest ogromna. W Polsce bywałem wielokrotnie, więc mnie nie zaskoczyła: to wspaniały kraj. Miasta są imponujące. Szkoda tylko, że Polacy nie awansowali do półfinałów. Powinniście tam być! Po meczu z Francją chyba wszyscy spodziewali się, że awansujecie dalej.

 

Anna Ejsmont na EHF Euro 2016 pracuje z... Hiszpanią! "W finale moje serce będzie z nimi!"
 
Yuki Hattori (Japanese Handball Magazine, Japonia): Europejską piłkę ręczną obserwuję od ponad 20 lat. Zawsze podążam za wielkimi turniejami. Przyjechałam do Polski, aby sprawdzić poziom reprezentacji. To mój pierwszy raz w waszym kraju. W Polsce zaskoczyła mnie gościnność ludzi. Bardzo mi się to podoba. Z dużych zaskoczeń miałam jedno: że Polacy nie awansowali do półfinału. Myślałam, że im się uda, a jednak tak się nie stało.

 

Maria Lourdes Garcia Campos (TVE, Hiszpania): Turniej bardzo mi się podoba. To fantastyczny event. Podoba mi się to, jak ludzie tu pracują, jak się zachowują. Wszyscy próbują mówić po hiszpańsku! (śmiech). Właśnie ludzie zaskoczyli mnie najbardziej. Miasta również są piękne. Byłam w Krakowie, we Wrocławiu. Dodatkowo macie bardzo dobrych kibiców. Szczególnie podoba mi się to, że po porażce z Chorwacją Polacy zaczęli wspierać Hiszpanów!

 

Rozmowy z dziennikarzami z całego świata zobacz w materiałach wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

 

Piotr Merchelski, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie