Holandia rywalem Polaków w barażu el. MŚ 2017

Piłka ręczna
Holandia rywalem Polaków w barażu el. MŚ 2017
fot.PAP/EPA

Holandia będzie rywalem Polski w fazie play off eliminacji mistrzostw świata 2017 piłkarzy ręcznych. Losowanie przeprowadzono w niedzielę w Krakowie przed decydującymi pojedynkami mistrzostw Europy.

Gospodarzami pierwszego spotkania w dniach 10-12 czerwca będą biało-czerwoni. Rewanż w Holandii powinien być wyznaczony w okresie 14-16 czerwca.

 

Polscy piłkarze ręczni poznali rywali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich

 

Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 11-29 stycznia 2017 roku we Francji.

 

Na razie pięć zespołów ma zapewniony awans. Oprócz gospodarzy, którzy zarazem są też obrońcami tytułu, w turnieju wystąpią Katarczycy, jako finaliści rozgrywanych u nich MŚ 2015 oraz trzej medaliści kończących się w Polsce mistrzostw Europy - Hiszpania, Niemcy oraz zwycięzca meczu o brąz Chorwacja - Norwegia.

 

Polska była losowana z pierwszego koszyka, dlatego mogła trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika. I tak też oceniana jest przez ekspertów Holandia, w tym Zygfryda Kuchtę, brązowego medalistę olimpijskiego z Montrealu (1976), obecnie wiceprezesa ds. szkoleniowych i szefa Rady Trenerów Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

 

"Los nam sprzyjał. Mogliśmy trafić zdecydowanie gorzej, np. na Serbię lub Słowenię. W przypadku Holandii nie ma znaczenia, czy będziemy grali pierwszy mecz u siebie, czy na wyjeździe. W tej parze na pewno jesteśmy zdecydowanym faworytem. W męskiej piłce ręcznej Holandia niczego jeszcze nie osiągnęła. Na znacznie wyższym poziomie gra reprezentacja kobieca, wicemistrz świata z ubiegłego roku" - powiedział PAP Kuchta.

 

Pary barażowe el. MŚ 2017:

 

Szwecja - Bośnia i Hercegowina

 

Czechy - Macedonia

 

Polska - Holandia

 

Rosja - Czarnogóra

 

Serbia - Węgry

 

Islandia - Portugalia

 

Słowenia - Norwegia/Chorwacja

 

Białoruś - Łotwa

 

Dania - Austria

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze