Real Madryt rozgromił Espanyol! Hat-trick Ronaldo!

Real Madryt rozbił na Santiago Bernabeu Espanyol aż 6:0. Hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo, po bramce dołożyli Karim Benzema i James Rodriguez, a Oscar Duarte golem samobójczym ustalił wynik spotkania. "Królewscy" umocnili się na trzecim stopniu podium, zbliżając się do drugiego Atletico Madryt na jeden punkt.

Strzelanie w ósmej minucie po kluczowym podaniu Luki Modricia i asyście ze skrzydła Jamesa Rodrigueza rozpoczął Benzema. Francuz zdobył bramkę głową z najbliższej odległości. Niespełna dwie minuty później Enzo Roco podciął we własnym polu karnym Ronaldo, do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany, który nie dał Gierdiusowi Arlauskisowi najmniejszych szans.

Polacy za granicą: Lewandowski nie zwalnia tempa. Gole Milika i Tuszyńskiego

Na 3:0 po podaniu Modricia i rykoszecie od pleców Papy Diopa strzelił Rodriguez. Wynik w pierwszej połowie zamknął z kolei Ronaldo, który po drodze do bramki minął dwóch rywali, po czym huknął nie do obrony.

Bramka na 5:0 to dzieło Rodrigueza, Jese i Ronaldo. Trio rozegrało między sobą dynamiczną akcję, którą na gola zamienił oczywiście Portugalczyk, dzięki czemu skompletował hat-tricka. Wynik spotkania w 87. minucie trafieniem samobójczym ustalił Oscar Duarte. Zawodnik Espanyolu nie poradził sobie z wrzutką Jese...