Mediolan w barwach Milanu! Zwycięstwo Rossonerich w wielkich derbach

W derbach Mediolanu AC Milan pokonał Inter 3:0. Bramki dla Rossonerich zdobywali Alex, Carlos Bacca i M'Baye Niang. Presji spotkania nie wytrzymał szkoleniowiec Nerazzurri Roberto Mancini, który został wyrzucony z boiska.

W ostatnich latach mecze Milanu z Interem nie porywały kibiców. Dziewięć poprzednich starć pomiędzy tymi drużynami kończyło się wynikami 0:0, 1:1, lub 1:0. Żadna ze stron nie potrafiła zdobyć więcej niż jednej bramki. Mimo, iż w ostatnich latach poziom futbolu w Mediolanie wyraźnie spadł, na co wskazuje brak zarówno Milanu jak i Interu w rozgrywkach europejskich, to spotkania obu ekip w dalszym ciągu elektryzują.

Serie A: Zieliński i Skorupski "zlani" przez Napoli! Klubowy rekord Juventusu

Początek spotkania należał do podopiecznych Manciniego. Milan ratował Gianluigi Donnarumma albo fatalna skuteczność rywali. Piłkarze Sinisy Mihajlovicia wyglądali na zagubionych, lecz to oni wyszli na prowadzenie. W 36. minucie dośrodkowanie Keisuke Hondy na gola zamienił Alex. Sytuacja diametralnie się zmieniła i to Milan atakował, jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Dwie nerwowe interwencje Donnarummy z początku drugiej części spotkania spowodowały, że Inter zwietrzył swoje szanse. Atmosfery derbów nie wytrzymał Mancini. Szkoleniowiec "Nerazzurrich" został odesłany przez sędziego na trybuny w pierwszych minutach drugiej połowy. W 70. minucie strzelec gola Alex faulował w polu karnym Mauro Icardiego. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i… trafił w słupek! To od razu zemściło się na Interze. Chwilę później wynik podwyższył Bacca, a w 77. minucie gości pogrążył Niang. Wynik nie uległ zmianie. Były to pierwsze, od czterech lat, derby Mediolanu, w których drużyna zwycięska zdobyła więcej niż jednego gola.

AC Milan - Inter Mediolan 3:0 (1:0)

Bramki: Alex 36, Bacca 73, Niang 77