Trener Niemców: Bramkarz i defensywa kluczem do zwycięstwa

Piłka ręczna

Znakomita gra w obronie i świetna postawa bramkarza Andreasa Wolffa były kluczem do zwycięstwa Niemiec na Hiszpanią 24:17 w finale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Krakowie – uważają zgodnie szkoleniowcy i zawodnicy obu drużyn

„Po nienajlepszym starcie w tym turnieju i przegranej z Hiszpanią w grupie (29:32) potem spisywaliśmy się coraz lepiej. To, co dziś zagraliśmy jest wprost nie do uwierzenia. Nasza obrona i bramkarz zaprezentowali niesamowitą dyspozycję. Może popełniliśmy kilka błędów w ataku, ale mając taką defensywę byliśmy spokojni o końcowy rezultat. To był klucz do sukcesu” – powiedział islandzki selekcjoner triumfatorów Dagur Sigurdsson.

 

Reichmann: Marzyliśmy o fazie głównej, a kończymy ze złotem!

 

Selekcjoner pokonanych zwrócił uwagę na te same aspekty gry.

 

„Niemcy grali tak dobrze, że niemożliwe było dzisiaj z nimi wygrać. Mieli fantastyczną obronę – sześć bramek straconych w pierwszej połowie mówi samo za siebie. W drugiej połowie próbowaliśmy odrobić straty, ale okazało się to niemożliwe” – podkreślił.

 

Dla wybranego do drużyny gwiazd Euro 2016 prawoskrzydłowego Tobiasa Reichmanna wygrana w Polsce miała podwójne znaczenie, gdyż jest zawodnikiem Vive Tauron Kielce.

 

„To były dla mnie wyjątkowe mistrzostwa, bo na co dzień gram tutaj, w Kielcach. Cała drużyna zagrała w finale świetnie, szczególnie w obronie. Wierzyliśmy w siebie i, poza pierwszym meczem, w każdym następnym graliśmy coraz lepiej. Jesteśmy dumni, że wywalczyliśmy złoto" - powiedział.

 

Inny zawodnik Vive, uznany za najlepszego obrotowego turnieju Hiszpan Julen Aguinagalde też chwalił golkipera rywali.

 

„Nie wiem, dlaczego przegraliśmy. Niemcy zagrali świetny mecz, a my – zagraliśmy bardzo źle. Możemy tylko im pogratulować. Bramkarz Niemiec zagrał fenomenalnie. Nasz również dobrze się spisywał, ale jako drużyna nie zagraliśmy tak, by wywalczyć złoto. Nasza forma w turnieju była dobra, inaczej nie dotarlibyśmy do finału” - podsumował.

 

W załączonym materiale wideo skrót finałowego spotkania pomiędzy Hiszpanią, a Niemcami!

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze