IEM Taipei: sOs zwycięzcą!

E-sport
IEM Taipei: sOs zwycięzcą!
@Blizzard

Zawodnik Jin Air Green Wings – Kim „sOs” Yoo Jin zwyciężył w rozgrywkach Intel Extreme Masters Taipei na platformie StarCraft II. Koreańczyk w wielkim finale turnieju pokonał swojego rodaka ByuNa.

Aktualny mistrz świata, nie miał sobie równych podczas rozgrywek Intel Extreme Masters Taipei. W drodze do finału, s0s zdemolował popularnego MC, by w półfinale tunieju spotkać się z absolutnym faworytem do zwycięstwa w Taipei – herO. Spotkanie półfinałowe między Koreańczykami zapadnie w pamięci fanów na długo – obaj Protossi dali z siebie dosłownie wszystko, prezentując świetną grę pełną zaangażowania. Ostatecznie to reprezentant Jin Air Green Wings okazał się lepszy w tym pojedynku i zdołał wywalczyć sobie awans do finału.

 

ByuN, który z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej, niespodziewanie dotarł do finału turnieju, wcześniej w widowiskowy sposób pokonując Soulkeya. Niezwykle utalentowany Terran w finale musiał jednak uznać wyższość aktualnego mistrza świata – sOs za zwycięstwo w IEM Taipei zgarnął tym samym okrągłe 12 000 dolarów.

Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze