Siatkarze IBB Polonia awansowali do półfinału Pucharu Anglii

Siatkówka
Siatkarze IBB Polonia awansowali do półfinału Pucharu Anglii
fot. Steven Smith

Drużyna IBB Polonia zagra w półfinale Pucharu Anglii. W wyjazdowym meczu rozegranym w Cardiff, siatkarze #GoPolonia pokonali 3-0 miejscową drużynę Celts 2.

- Cieszymy się z wygranej i z awansu do półfinału rozgrywek o puchar. Sportowo rywale pokazali się z dobrej strony. Zagrali bardzo ambitnie i nie oddali tego pojedynku bez walki. – mówi trener IBB Polonia Vangelis Koutouleas.

– Bardzo dobrze, że na siatkarskiej mapie Wysp Brytyjskich są takie ośrodki, jak Cardiff, gdzie czuć wyjątkową pasję do uprawiania tej dyscypliny. Przyszłość należy do takich miejsc.

Klimat miejsca i zaangażowanie miejscowego środowiska siatkarskiego podkreśla również prezes IBB Polonia.

- Wielkie gratulacje i podziękowania należą się organizatorom z Markiem Perkinsem na czele. Klub Cardiff Celts istnieje od siedmiu lat i z tego co wiem, było to największe wydarzenie w ich historii. Można być pewnym, że cała sportowa Walia zauważyła to spotkanie, a nam jest szczególnie miło, że IBB Polonia była stawiana za organizacyjny i sportowy wzór siatkarski. Liczę, że za dwa sezony chłopaki z Cardiff zagrają z nami w najwyższej lidze - organizacyjnie i mentalnie już są na pewno na to gotowi. - powiedział Bartek Łuszcz.

W trakcie meczu w walijskiej stolicy, siatkarzy IBB Polonia tradycyjnie już wspierała grupa fanów z Oficjalnego Klubu Kibica.
 
Cardiff Celts 2 - IBB Polonia 0-3 (19-25, 19-25, 20-25)

Mecz półfinałowy zostanie rozegrany 20 lutego. Rywalem IBB Polonia będzie ekipa Malory Eagles. Spotkanie odbędzie się w Brentford Fountain Leisure Centre w zachodnim Londynie.

Wraca liga Super 8

W sobotę, 6 lutego IBB Polonia podejmować będzie na swoim obiekcie drużynę Sheffield Hallam w ramach rozgrywek ligi Super 8. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.00. Wśród osób, które zarezerwują bezpłatną wejściówkę na stronie www.polonia.eventbrite.co.uk zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody (m.in. rejs VIP promem z DFDS oraz kolacja w Restauracji Tatra w Londynie).

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze