Top 10 najlepszych interwencji EHF EURO 2016

Piłka ręczna

Sławomir Szmal, Gonzalo Perez de Vargas, Andreas Wolff i wielu, wielu innych. Niektórzy z bramkarzy mieli na mistrzostwach Europy chwilowe przebłyski, inni zaś bronili jak w transie przez cały turniej. Oto 10 najlepszych, naszym zdaniem, interwencji EHF EURO 2016.

Najlepszym bramkarzem mistrzostw Europy wybrany został Andreas Wolff - golkiper reprezentacji Niemiec, który w całym turnieju bronił na 36-procentowej skuteczności. Dzięki jego doskonałej postawie Niemcy wyraźnie pokonali Hiszpanię w finale, a Wolff zaliczył 48 procent skutecznych obron. Jego podwójna interwencja w końcówce wywołała zaś aplauz publiczności w Tauron Arenie Kraków.

Przeżyjmy to jeszcze raz! Najładniejsze akcje Polaków na EHF Euro 2016

Naszym zdaniem bardziej efektowna była jednak podwójna robinsonada Gonzalo Pereza de Vargasa, który w niesamowity sposób zatrzymał Lukę Cindricia z Chorwacji. W naszym zestawieniu znalazły się także bardzo efektowne parady doświadczonych bramkarzy Arpada Sterbika i Matthiasa Anderssona. Znalazło się także miejsce dla naszego Sławka Szmala, który swoją klasę pokazał np. w meczu z Białorusią.

Najlepsze parady EHF EURO 2016 w załączonym materiale wideo.

ch, psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze