Euroliga: Wisła Kraków wygrała szósty mecz

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały we własnej hali rosyjską Nadieżdę Orenburg 54:51 (18:14, 10:17, 17:13, 9:7) w meczu 13. kolejki Euroligi. Mistrzynie Polski odniosły szóste zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Na początku grudnia mistrzynie Polski sensacyjnie pokonały w Rosji Nadieżdę 70:67. W środę na własnym parkiecie udało im się ponownie pokonać tę drużynę.

Top 10 Tauron Basket Ligi: Kosz ledwie przetrwał (WIDEO)

Wiślaczki dobrze rozpoczęły spotkanie. Wysoka obrona, odcięcie zawodniczek podkoszowych, było skuteczną taktyką. Po zagraniu Kayli McBride było 0:2, ale w 3. minucie, po rzucie za trzy Justyna Żurowska-Cegielska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 5:2. W 7. min odnotowano najwyższe prowadzenie Wisły w tym spotkaniu. Po rzucie Małgorzaty Misiuk było 13:7.

Na drugą kwartę krakowianki wychodziły z czteropunktową zaliczką. O ile w obronie dalej dzielnie walczyły z zawodniczkami Nadieżdy, to coraz bardziej szwankowała u nich skuteczność. Dopiero w 15. minucie zdołały po raz pierwszej w tej odsłonie trafić do kosza (Laura Nicholls Gonzalez). W 19. min prowadziły 28:26, ale fatalna końcówka sprawiła, że na przerwę schodziły przegrywając 28:31.

Kiedy na początku trzeciej kwarty było 31:38, wydawało się, że Nadieżda pewnie ten mecz wygra. Tymczasem krakowianki odrobiły stratę i na dwie minuty przed końcem prowadziły 51:49.

Na 51 sekund przed ostatnią syreną celnie rzuciła Małgorzata Misiuk (53:49). Drużyna z Orenburga 12 sekund później zdołała zmniejszyć stratę do dwóch punktów (Dewanna Bonner). Wisła miała piłkę, ale Nicholls Gonzalez oddała niecelny rzut. "Białą Gwiazda" miała jednak szczęście, gdyż Rosjanki pod koszem nie opanowały piłki i ta wyszła na aut.

Na sześć sekund przez końcem Nicholls raz trafiła do kosza z rzutu wolnego. Rywalki próbowały ratować jeszcze sytuację rzutem za trzy punkty, ale bez skutku.

W zespole krakowskim nie zagrała Devereaux Peters, z którą rozwiązano kontrakt.

W ostatniej kolejce Euroligi Wisła zagra 10 lutego na wyjeździe z Agu Spor Kayseri

Wisła Can-Pack Kraków – Nadieżda Orenburg 54:51 (18:14, 10:17, 17:13, 9:7)

Wisła Can-Pack Kraków: Laura Nicholls Gonzalez 15, Yvonne Turner 14, Cristina Ouvina 12, Małgorzata Misiuk 4, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Magdalena Ziętara 3, Agnieszka Szott-Hejmej 2, Katerina Zohnova 0

Nadieżda Orenburg: Dewanna Bonner 20, Kayla McBride 14, Natalia Anoikina 7, Ana Cruz 5, Jelena Biegłowa 3, Angelica Robinson 2, Jelena Kiriłowa 0, Żosselina Maiga 0, Anastazja Szyłowa 0