Odważna decyzja Ruuda van Nistelrooya

Piłka nożna
Odważna decyzja Ruuda van Nistelrooya
fot. PAP/EPA
Ruud van Nistelrooy nie będzie już pracował w reprezentacji Holandii.

Słynny w przeszłości piłkarz Ruud van Nistelrooy rezygnuje z pracy z reprezentacją Holandii w roli asystenta Danny'ego Blinda i wybiera nowe wyzwanie. Latem wróci do swego byłego klubu PSV Eindhoven i będzie głównym trenerem młodych napastników.

W czerwcu wygasa jego umowa z holenderską federacją i 39-latek nie zamierza jej przedłużać. Pracował w tej roli od połowy 2014 r., po mundialu, w którym Holandia zajęła trzecie miejsce, najpierw jako asystent Guusa Hiddinka. Miejscowa prasa donosiła już wówczas, że federacja (KNVB) powierzy mu w niedalekiej przyszłości funkcję pierwszego selekcjonera "Pomarańczowych". Tak się jednak nie stało.

 

Piłkarzowi grożono śmiercią

 

Holendrzy pod wodzą Blinda (ma umowę do 2018 r.) nie zdołali zakwalifikować się do tegorocznych finałów mistrzostw Europy. Na razie władze związku nie poinformowały, kto zastąpi Nistelrooya.

 

Były napastnik kadry "Oranje" rozegrał w niej 70 meczów, zdobywając 35 bramek. Występował m.in. w PSV (1998-2001), Manchesterze United (2001-06) i Realu Madryt (2006-10).

mjr, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze