Bohaterowie EHF Euro 2016 uhonorowani przez Vive! (WIDEO)

Piłka ręczna

Kto, obok Niemców był największym wygranym zakończonych niedawno mistrzostw Europy w piłce ręcznej? Ekipa Vive Tauronu Kielce! To właśnie mistrzowie Polski mieli aż czterech reprezentantów w najlepszej siódemce turnieju, a dwóch z nich imprezę ukonorowało medalami! Upominki dostali więc Michał Jurecki, Tobias Reichmann, Julen Aguinagalde i Manuel Strlek, a także jego kolega z reprezentacji Chorwacji, Ivan Cupić.

Gdyby biało-czerwoni zagrali w półfinale, wielce prawdopodobnym jest, że "Dzidziuś" powalczyłby z Raulem Entrerriosem o tytuł MVP całej imprezy. Jurecki był liderem reprezentacji Polski, która podczas rozgrywek pokonała chociażby reprezentację Francji. W najlepszej siódemce turnieju znaleźli się jednak zawodnicy Vive, którzy znakomicie odnaleźli się na polskich parkietach.

Kto zastąpi Cadenasa w Orlen Wiśle Płock? "Lista się zawęża"

Ze złotem do Kielc powrócił Tobias Reichmann, który został najlepszym prawoskrzydłowym imprezy i dawał reprezentacji Niemiec niebywałą pewność, szczególnie przy rzutach karnych. Jego vis a vis Manuel Strlek musiał zadowolić się brązem, jednak po drodze zdążył chociażby "rozstrzelać" biało-czerwonych, a jego błyskawiczne wyjścia do kontrataków były wizytówką Chorwatów.

Na kole fenomenalnie odnajdywał się Julen Aguinagalde, który w pierwszej fazie imprezy był nie do zatrzymania. Hiszpan dominował w niemal wszystkich statystykach i był niebywale skuteczny: w pełni zatrzymany został dopiero przez rewelacyjnych Niemców w finale. Zawodnicy Vive musieli wrócić do codzienności i ponownie zmierzyć się w ramach PGNiG Superligi, jednak zaprezentowali całej Europie niebywałe umiejętności!

Dekoracja bohaterów EHF Euro 2016 w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie