Brytyjczyk obejrzy transmisję z meczu rugby w... kosmosie

Inne
Brytyjczyk obejrzy transmisję z meczu rugby w... kosmosie
fot.PAP/EPA

Brytyjski astronauta Tim Peake będzie oglądał inauguracyjny mecz 17. edycji Pucharu Sześciu Narodów w rugby Szkocja - Anglia w Edynburgu w... kosmosie. Transmisję na międzynarodową stację (ISS) zapewni współpraca BBC z Europejską Agencją Kosmiczną.

Brytyjczyk nagrał film wideo, w którym pozuje na stacji kosmicznej z piłką rugby w stroju reprezentacji Anglii na tle flag obydwu państw. Obiecał też, że będzie komentował wydarzenia na stadionie Murrayfield "na żywo" na jednym z portali społecznościowych.

 

David Beckham: Od futbolu wolę rugby!

 

Peake przebywa na ISS od 16 grudnia razem z Amerykaninem Timothym Kopra i Rosjaninem Jurijem Malenczenko. Pozostaną tam do końca kwietnia.

 

Brytyjczyk jest nie tylko fanem rugby, ale i sportu. W kosmos zabrał flagę angielskiego klubu Stoke City, a wcześniej zapowiedział, że przebiegnie tam maraton, przywiązany do bieżni specjalnymi szelkami. "Wystartuje" równolegle z londyńskim maratonem 24 kwietnia.

 

17. edycja Pucharu Sześciu Narodów rugby, w którym co roku bierze udział sześć najlepszych reprezentacji półkuli północnej, rozpocznie się w sobotę, a zakończy 19 marca. Rywalizację śledzą miliony fanów tej dyscypliny na całym świecie. Przed rokiem triumfowała Irlandia.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze