Gala Tygodnika "Piłka Nożna": Lewandowski piłkarzem roku

Piłka nożna

W hotelu Hilton odbyła się kolejna gala Tygodnika "Piłka Nożna". Niespodzianek nie było: najlepszym piłkarzem roku został Robert Lewandowski, drużyną roku - reprezentacja Polski, a trenerem - Adam Nawałka.

Sobotnia gala Tygodnika "Piłka Nożna" była wyjątkowa, gdyż przypadła na 60-lecie pisma. Na początek wybrano najlepszego piłkarza 60-lecia. Został nim prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Jak co roku poznaliśmy także piłkarza roku, odkrycie czy najlepszą drużynę, ale nie brakowało też nowych kategorii. Po raz pierwszy wyłonionio piłkarkę roku czy też piłkarza społecznego.

 

Stomil Olszyn uratowany!

Nie było zaskoczenia - najlepszym graczem roku został oczywiście Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu w 2015 roku zdobył aż 49 bramek, strzelił pięć goli w dziewięć minut Wolfsburgowi czy też błyszczał w reprezentacji, notując trafienia w ważnych meczach ze Szkocją czy Irlandią. A skoro nasza kadra wywalczyła awans na mistrzostwa Europy we Francji, to drużyną roku mogła zostać tylko reprezentacja. Z kolei w kategorii na najlepszego trenera 2015 roku triumfował Adam Nawałka.

Zacięta rywalizacja toczyła się o miano najlepszego pierwszoligowca. Nominowani byli: Kamil Drygas, Grzegorz Goncerz, Mikołaj Lebedyński, Michał Nalepa i Martin Pribula, więc trudno było wskazać faworyta, bo wszyscy zaprezentowali się z niezłej strony. Ostatecznie po nagrodę sięgnął Nalepa. Z kolei piłkarką roku została bramkarka Paris Saint-Germain Katarzyna Kiedrzynek. Nie było także wątpliwości, komu należy się nagroda dla zawodnika, który najlepiej radzi sobie w internecie. Bezkonkurencyjny był oczywiście Marcin Krzywicki.

 

Wszystkie nagrody:

 

Piłkarz Roku: Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
Trener Roku: Adam Nawałka (reprezentacja Polski)
Drużyna Roku: Reprezentacja Polski
Pierwszoligowiec Roku: Michał Nalepa (Arka Gdynia)
Piłkarka Roku: Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
Ligowiec Roku: Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Obcokrajowiec Roku: Radoslav Latal (Piast Gliwice)
Odkrycie Roku: Bartosz Kapustka (Cracovia)
Piłkarz Społeczny: Marcin Krzywicki (Dolcan Ząbki)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze