Mistrzowie pokonani! Skra zmierzy się z ZAKSĄ w finale Pucharu Polski

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Asseco Resovię 3:1 w drugim półfinale rozgrywanego we Wrocławiu turnieju finałowego Pucharu Polski. Mistrzowie Polski wygrali pierwszego seta, ale w trzech kolejnych musieli uznać wyższość rywali. Bełchatowianie w niedzielnym finale zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

W tabeli PlusLigi bełchatowianie zajmują drugie miejsce i mają dwa punkty przewagi nad rywalem z Rzeszowa. Resovia bez większych problemów ograła GKS Katowice 3:0. Również Skra awansowała do półfinału po trzysetowym spotkaniu z SMS Spała. Bełchatowianie nie dali szans ekipie SMS PZPS Spała i jako ostatni dostali się do najlepszej czwórki rozgrywek. Skra zdobyła PP przed czteroma sezonami. Resovia czeka na triumf już 29 lat!

Bieniek lepszy od Szmala i Jureckiego w Świętokrzyskiem!

Pierwszy set, który zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Resovii, nie zapowiadał szczęśliwego końca dla bełchatowian. Siatkarze Skry w premierowej odsłonie polegli z kretesem. Po wyrównanym początku (8:7), w środkowej części seta Resovia wykorzystała kłopoty rywali z przyjęciem zagrywki i wypracowała przewagę (16:12), którą w końcówce spokojnie dowiozła do końca (25:18). W drugiej odsłonie oglądaliśmy metamorfozę ekipy z Bełchatowa. Skra poprawiła przyjęcie i po początkowej przewadze ekipy Andrzeja Kowala (8:6), przejęła inicjatywę w środkowej części seta (13:16) i pewnie tę partię wygrała.

Dwa kolejne sety również przebiegały pod dyktando siatkarzy z Bełchatowa, którzy prezentowali płynną, skuteczną grę w przeciwieństwie do mistrzów Polski. Znakomicie prezentował się szczególnie Nicolas Marechal. W końcówce czwartego seta, dzięki skutecznym akcjom Bartosza Kurka Pasy mogły doprowadzić do tie-breaka, ale podopieczni Miguela Falaski zdołali wygrać rywalizację na przewagi. MVP: Facundo Conte.

Skra w niedzielnym finale zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Resovia już w najbliższą środę - 10 lutego, będzie miała okazję do rewanżu. W 16. kolejce PlusLigi mistrzowie Polski podejmą w Hali na Podpromiu PGE Skrę Bełchatów. Będzie to arcyważna konfrontacja w kontekście układu tabeli i awansu do ścisłego finału mistrzostw Polski.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 24:26)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga (1), Bartosz Kurek (21), Dmytro Paszycki (6), Russel Holmes (6), Thomas Jaeschke (7), Olieg Achrem (9) - Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Aleksander Śliwka (3), Nikołaj Penczew (5), Dawid Dryja, Dominik Witczak.

PGE Skra: Nicolas Uriarte (2), Mariusz Wlazły (12), Srećko Lisinac (10), Karol Kłos (1), Facundo Conte (23), Nicolas Marechal (15) - Kacper Piechocki (libero) oraz Israel Rodriguez (1), Marcel Gromadowski(2), Marcin Janusz, Andrzej Wrona (6).

Sędziowie: Andrzej Kuchna - Wojciech  Maroszek. Widzów: 2300.