Mistrzowie pokonani! Skra zmierzy się z ZAKSĄ w finale Pucharu Polski

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Asseco Resovię 3:1 w drugim półfinale rozgrywanego we Wrocławiu turnieju finałowego Pucharu Polski. Mistrzowie Polski wygrali pierwszego seta, ale w trzech kolejnych musieli uznać wyższość rywali. Bełchatowianie w niedzielnym finale zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

W tabeli PlusLigi bełchatowianie zajmują drugie miejsce i mają dwa punkty przewagi nad rywalem z Rzeszowa. Resovia bez większych problemów ograła GKS Katowice 3:0. Również Skra awansowała do półfinału po trzysetowym spotkaniu z SMS Spała. Bełchatowianie nie dali szans ekipie SMS PZPS Spała i jako ostatni dostali się do najlepszej czwórki rozgrywek. Skra zdobyła PP przed czteroma sezonami. Resovia czeka na triumf już 29 lat!

Bieniek lepszy od Szmala i Jureckiego w Świętokrzyskiem!

Pierwszy set, który zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Resovii, nie zapowiadał szczęśliwego końca dla bełchatowian. Siatkarze Skry w premierowej odsłonie polegli z kretesem. Po wyrównanym początku (8:7), w środkowej części seta Resovia wykorzystała kłopoty rywali z przyjęciem zagrywki i wypracowała przewagę (16:12), którą w końcówce spokojnie dowiozła do końca (25:18). W drugiej odsłonie oglądaliśmy metamorfozę ekipy z Bełchatowa. Skra poprawiła przyjęcie i po początkowej przewadze ekipy Andrzeja Kowala (8:6), przejęła inicjatywę w środkowej części seta (13:16) i pewnie tę partię wygrała.

Dwa kolejne sety również przebiegały pod dyktando siatkarzy z Bełchatowa, którzy prezentowali płynną, skuteczną grę w przeciwieństwie do mistrzów Polski. Znakomicie prezentował się szczególnie Nicolas Marechal. W końcówce czwartego seta, dzięki skutecznym akcjom Bartosza Kurka Pasy mogły doprowadzić do tie-breaka, ale podopieczni Miguela Falaski zdołali wygrać rywalizację na przewagi. MVP: Facundo Conte.

Skra w niedzielnym finale zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Resovia już w najbliższą środę - 10 lutego, będzie miała okazję do rewanżu. W 16. kolejce PlusLigi mistrzowie Polski podejmą w Hali na Podpromiu PGE Skrę Bełchatów. Będzie to arcyważna konfrontacja w kontekście układu tabeli i awansu do ścisłego finału mistrzostw Polski.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 24:26)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga (1), Bartosz Kurek (21), Dmytro Paszycki (6), Russel Holmes (6), Thomas Jaeschke (7), Olieg Achrem (9) - Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Aleksander Śliwka (3), Nikołaj Penczew (5), Dawid Dryja, Dominik Witczak.

PGE Skra: Nicolas Uriarte (2), Mariusz Wlazły (12), Srećko Lisinac (10), Karol Kłos (1), Facundo Conte (23), Nicolas Marechal (15) - Kacper Piechocki (libero) oraz Israel Rodriguez (1), Marcel Gromadowski(2), Marcin Janusz, Andrzej Wrona (6).

Sędziowie: Andrzej Kuchna - Wojciech  Maroszek. Widzów: 2300.

17:28

Przypomnijmy, że w pierwszym pólfinale siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pewnie wygrali z Lotosem Treflem Gdańsk 3:0.

ZAKSA nie bierze jeńców! Lider PlusLigi w finale Pucharu Polski

17:34

W ćwierćfinałach Asseco Resovia i PGE Skra Bełchatów bez większych kłopotów ograły przedstawicieli I ligi:

Asseco Resovia - GKS Katowice 3:0. Skrót meczu

Skra Bełchatów - SMS PZPS Spała 3:0. Skrót meczu

18:03

Obie drużyny są już na parkiecie Hali Orbita.

18:06

Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz kolejny w środę - 10.02 o godzinie 18.00 w arcyważnym spotkaniu PlusLigi. Transmisja tego meczu również w Polsacie Sport.

18:09

WYJŚCIOWE SKŁADY:

RESOVIA: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Thomas Jaeschke, Olieg Achrem, Dmytro Paszycki, Russell Holmes oraz Krzysztof Ignaczak (libero).
SKRA: Srećko Lisinac, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Facundo Conte, Nicolas Uriarte, Nicolas Marechal oraz Kacper Piechocki (libero).

18:10

RESOVIA - SKRA 0:0, 3:2 Bartosz Kurek - as serwisowy.

18:12

RESOVIA - SKRA 0:0, 3:4 Nicolas Uriarte - as serwisowy. Kontuzja łuku brwiowego Krzysztofa Ignaczaka w poprzedniej akcji, libero Resovii opuszcza parkiet.

18:13

RESOVIA - SKRA 0:0, 5:5 Skutecznie Thomas Jaeschke.

18:14

RESOVIA - SKRA 0:0, 6:6 Bartosz Kurek z prawego skrzydła.

18:15

RESOVIA - SKRA 0:0, 8:7 Bartosz Kurek daje Resovii punkt zaliczki na pierwszej przerwie technicznej.

18:19

RESOVIA - SKRA 0:0, 11:7 Kapitalne zagrywki Thomasa Jaeschke i dominacja Resovii po przerwie.

18:19

RESOVIA - SKRA 0:0, 12:8 Mariusz Wlazły przerwał serię Resovii.

18:21

RESOVIA - SKRA 0:0, 14:9 Mariusz Wlazły myli się w ataku.

18:22

RESOVIA - SKRA 0:0, 14:10 Bartosz Kurek serwuje w aut.

18:22

RESOVIA - SKRA 0:0, 15:11 Gracze obu ekip mylą się w polu zagrywki.

18:23

RESOVIA - SKRA 0:0, 16:12 Bartosz Kurek skutecznym atakiem po prostej zaprasza obie ekipy na drugą przerwę.

18:25

RESOVIA - SKRA 0:0, 17:13 Znów skutecznie Bartosz Kurek.

18:26

RESOVIA - SKRA 0:0, 18:13 Russell Holmes atakuje z przechodzącej piłki, a trener Skry prosi o czas.

18:27

RESOVIA - SKRA 0:0, 19:13 Nicolas Marechal atakuje po prostej i nie trafia w boisko.

18:28

RESOVIA - SKRA 0:0, 19:14 Israel Rodriguez zaznaczył swe wejście na boisko skutecznym atakiem.

18:29

RESOVIA - SKRA 0:0, 20:15 Przestrzelił zagrywkę Mariusz Wlazły.

18:31

RESOVIA - SKRA 0:0, 22:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

18:33

RESOVIA - SKRA 0:0, 23:17 Dwa skuteczne ataki Marcela Gromadowskiego.

18:34

RESOVIA - SKRA 1:0 (25:18) Thomas Jaeschke kończy seta atakiem z drugiej linii.

18:39

RESOVIA - SKRA 1:0, 2:2 Punkt za punkt na początku seta.

18:40

RESOVIA - SKRA 1:0, 3:3 Mariusz Wlazły serwuje w siatkę.

18:40

RESOVIA - SKRA 1:0, 3:4 Mariusz Wlazły skutecznie w ataku.

18:41

RESOVIA - SKRA 1:0, 3:5 Nicolas Marechal - as serwisowy.

18:42

RESOVIA - SKRA 1:0, 6:6 Punktuje Thomas Jaeschke.

18:43

RESOVIA - SKRA 1:0, 7:6 Facundo Conte zatrzymany blokiem.

18:44

RESOVIA - SKRA 1:0, 8:6 Fabian Drzyzga - as serwisowy. Dwa punkty przewagi mistrzów Polski na pierwszej przerwie.

18:45

RESOVIA - SKRA 1:0, 8:8 Russell Holmes zatrzymany blokiem.

18:46

RESOVIA - SKRA 1:0, 10:9 Russell Holmes ze środka.

18:48

RESOVIA - SKRA 1:0, 11:10 Bełchatowianie wpadli w siatkę.

18:49

RESOVIA - SKRA 1:0, 11:12 Mariusz Wlazły - zagrywka 107 km/h i as serwisowy! Andrzej Kowal prosi o czas.

18:50

RESOVIA - SKRA 1:0, 12:12 Mariusz Wlazły tym razem przestrzelił.

18:53

RESOVIA - SKRA 1:0, 13:14 Nicolas Marechal - as serwisowy.

18:53

RESOVIA - SKRA 1:0, 13:16 Trzy oczka zaliczki Skry na drugiej przerwie.

18:56

RESOVIA - SKRA 1:0, 14:18 Skuteczny atak Facundo Conte.

18:56

RESOVIA - SKRA 1:0, 15:18 Punktuje Bartosz Kurek.

19:00

RESOVIA - SKRA 1:0, 15:20 Mariusz Wlazły przedarł się przez blok rywali.

19:01

RESOVIA - SKRA 1:0, 16:22 Kiwka Nicolasa Marechala kończy długą akcję.

19:01

RESOVIA - SKRA 1:0, 16:23 Srećko Lisinac ze środka.

19:02

RESOVIA - SKRA 1:0, 17:23 Bartosz Kurek atakuje po skosie.

19:04

RESOVIA - SKRA 1:0, 19:23 Skutecznie Aleksander Śliwka i Miguel Falasca prosi o czas.

19:05

RESOVIA - SKRA 1:0, 19:24 Srećko Lisinac z krótkiej i piłka setowa dla drużyny z Bełchatowa.

19:07

RESOVIA - SKRA 1:1 (25:18, 20:25) Skuteczny atak Nicolasa Marechala kończy drugą odsłonę.

19:11

RESOVIA - SKRA 1:1, 1:2 Srećko Lisinac - as serwisowy (99 km/h).

19:12

RESOVIA - SKRA 1:1, 2:3 Nicolas Marechal z lewego ataku.

19:13

RESOVIA - SKRA 1:1, 3:3 Punktuje Bartosz Kurek.

19:15

RESOVIA - SKRA 1:1, 3:6 Trzy akcje z rzędu wygrane przez Skrę i Andrzej Kowal prosi o czas.

19:17

RESOVIA - SKRA 1:1, 5:8 Trzy oczka zaliczki Skry na pierwszej przerwie trzeciego seta.

19:21

RESOVIA - SKRA 1:1, 6:9 Punkt dla Skry po weryfikacji odbicia Damiana Wojtaszka.

19:22

RESOVIA - SKRA 1:1, 7:11 Bartosz Kurek zablokowany.

19:22

RESOVIA - SKRA 1:1, 7:12 Olieg Achrem atakuje w aut.

19:24

RESOVIA - SKRA 1:1, 8:13 Nicolas Marechal oszukał blok Resovii.

19:24

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:14 Bartosz Kurek zablokowany.

19:25

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:14 Żółta kartka dla Andrzeja Kowala za kwestionowanie decyzji arbitrów.

19:26

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:15 Przekroczenie linii przez siatkarza Resovii. Coraz trudniejsza sytuacja Pasów, Andrzej Kowal prosi o czas.

19:27

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:16 Andrzej Wrona z przechodzącej piłki. Dominacja Skry w środkowej części seta.

19:29

RESOVIA - SKRA 1:1, 10:17 Siatkarze Resovii nie są w stanie zatrzymać Facundo Conte.

19:30

RESOVIA - SKRA 1:1, 11:18 Nicolas Marechal z drugiej linii.

19:30

RESOVIA - SKRA 1:1, 13:18 Skutecznie Aleksander Śliwka.

19:32

RESOVIA - SKRA 1:1, 14:18 Bartosz Kurek skutecznie z prawego skrzydła. Mistrzowie Polski zmniejszyli dystans i Miguel Falasca prosi o czas.

19:32

RESOVIA - SKRA 1:1, 15:18 Nikołaj Penczew - as serwisowy.

19:34

RESOVIA - SKRA 1:1, 15:19 Facundo Conte techniczny atak po skosie.

19:37

RESOVIA - SKRA 1:1, 15:20 Aleksander Śliwka atakuje po bloku rywali, co pokazuje weryfikacja, ale trener Skry również bierze weryfikację, która pokazuje przejście dołem Nikołaja Penczewa.

19:39

RESOVIA - SKRA 1:1, 18:22 Dawid Dryja przestrzelił zagrywkę, ale w kolejnej akcji myli się również Mariusz Wlazły.

19:39

RESOVIA - SKRA 1:1, 18:23 Andrzej Wrona z przesuniętej krótkiej.

19:40

RESOVIA - SKRA 1:1, 18:24 Rzeszowianie wpadają w siatkę. Piłka setowa dla Skry.

19:41

RESOVIA - SKRA 1:2 (25:18, 20:25, 18:25) Nicolas Marechal kończy seta.

19:46

RESOVIA - SKRA 1:2, 2:0 Dobry początek w wykonaniu Resovii.

19:46

RESOVIA - SKRA 1:2, 2:2 Facundo Conte - as serwisowy.

19:46

RESOVIA - SKRA 1:2, 2:3 Facundo Conte - as serwisowy.

19:49

RESOVIA - SKRA 1:2, 3:5 Srećko Lisinac - as serwisowy (118 km/h).

19:50

RESOVIA - SKRA 1:2, 4:7 Skuteczny blok Andrzeja Wrony.

19:51

RESOVIA - SKRA 1:2, 6:7 Olieg Achrem - as serwisowy.

19:52

RESOVIA - SKRA 1:2, 7:7 Nicolas Marechal dotknął siatki.

19:53

RESOVIA - SKRA 1:2, 7:8 Punkt przewagi Skry na pierwszej przerwie.

19:56

RESOVIA - SKRA 1:2, 8:10 Nikołaj Penczew zatrzymany blokiem.

19:56

RESOVIA - SKRA 1:2, 9:11 Punktuje Facundo Conte.

19:57

RESOVIA - SKRA 1:2, 10:11 Mariusz Wlazły dotknął siatki.

19:57

RESOVIA - SKRA 1:2, 10:12 Facundo Conte obił blok rywali.

19:58

RESOVIA - SKRA 1:2, 11:12 Facundo Conte przestrzelił zagrywkę.

19:59

RESOVIA - SKRA 1:2, 12:14 Mariusz Wlazły skutecznie po prostej.

20:01

RESOVIA - SKRA 1:2, 13:14 Odpowiada potężnym uderzeniem Bartosz Kurek.

20:03

RESOVIA - SKRA 1:2, 14:16 Dmytro Paszycki przestrzelił zagrywkę. Dwa punkty przewagi Skry na drugiej przerwie.

20:04

RESOVIA - SKRA 1:2, 14:17 Mariusz Wlazły przedarł się przez blok rywali.

20:06

RESOVIA - SKRA 1:2, 15:19 Skutecznie Facundo Conte. Andrzej Kowal prosi o czas, bo finał coraz bardziej oddala się od ekipy z Rzeszowa.

20:08

RESOVIA - SKRA 1:2, 17:20 Nikołaj Penczew psuje zagrywkę.

20:09

RESOVIA - SKRA 1:2, 19:21 Nicolas Marechal zablokowany.

20:10

RESOVIA - SKRA 1:2, 19:22 Nicolas Marechal tym razem skutecznie.

20:11

RESOVIA - SKRA 1:2, 19:23 Andrzej Wrona zatrzymał atak Bartosza Kurka.

20:12

RESOVIA - SKRA 1:2, 21:23 Bartosz Kurek! Resovia jeszcze walczy...

20:13

RESOVIA - SKRA 1:2, 21:24 Pomyłka Oliega Achrema. Piłka meczowa.

20:14

RESOVIA - SKRA 1:2, 23:24 Dwa skuteczne ataki Bartosza Kurka. Miguel Falasca prosi o czas.

20:15

RESOVIA - SKRA 1:2, 24:24 Bartosz Kurek znów skutecznie!

20:16

RESOVIA - SKRA 1:2, 24:25 Żółta kartka dla siatkarzy PGE Skry za opóźnianie gry. W kolejnej akcji skutecznie Facundo Conte.

20:17

RESOVIA - SKRA 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 24:26) Koniec! Skra zagra w finale Pucharu Polski!