Damian Janikowski wygrał turniej na Węgrzech

Sporty walki

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie Damian Janikowski (WKS Śląsk Wrocław) zajął pierwsze miejsce w kategorii 85 kg w turnieju zapaśniczym w stylu klasyczym Hungarian Grand Prix w węgierskim Szombathely. Na podium stanęło jeszcze trzech Polaków.

Na drugich pozycjach uplasowali się Mateusz Wolny (Unia Racibórz, 75 kg) i Dawid Kareciński (WKS Śląsk Wrocław, 66 kg), a jego klubowy kolega Łukasz Banak był trzeci w najcięższej kategorii 130 kg.

Wódka nie zaszkodzi? Zobacz jak bawił się pogromca Grabowskiego (WIDEO)

"Obsada turnieju była bardzo mocna - 160 zawodników z 21 krajów, takie małe mistrzostwa Europy. Janikowski wygrał w pięknym stylu, stoczył cztery walki i stracił w sumie tylko sześć punktów" - powiedział PAP prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej Damian Fedorowicz