Paris Saint-Germain zwycięskie w hicie Ligue 1

Paris Saint Germain pokonało na wyjeździe Olympique Marsylia 2:1. 21. gola w tym sezonie zdobył Zlatan Ibrahimović, a cały zespół paryżan potwierdził swoją dominacje w Ligue 1/

Mecze Olympique Marsylia z Paris Saint-Germain to hit i klasyk Ligue 1. W tej rundzie starcie tych dwóch drużyn nie budziło aż takich emocji jak w zeszłym sezonie. Powodem mniejszego zainteresowania "Le Classique", jak w Francji określa się mecze między tymi drużynami był fakt, że przed tym starciem "OM" zajmowała 10. miejsce w tabeli, tracąc do PSG... 32 punkty. W poprzedniej rundzie te różnice były znacznie mniejsze i marsylczycy po zaciętym boju przegrali z PSG tylko 3:2.

Agent Lewandowskiego zdradza: Real i PSG to bzdury! Negocjujemy z Bayernem

W tym sezonie PSG nie przegrało żadnego meczu! Paryżanie wygrali 21 na 24 ligowe potyczki i jak do tej pory zgromadzili na swoim koncie 66 punktów. Skutecznie zdystansowali drugie w tabeli Monaco, które ma "zaledwie" 45 punktów. Co więcej piłkarze PSG w 24 ligowych potyczkach strzelili aż 61 bramek, tracąc 11.

To miał być pojedynek dwóch najskuteczniejszych strzelców w lidze Zlatana Ibrahimovicia z Michym Batschuayim. Szwed z 20 bramkami na swoim koncie przewodzi klasyfikacji strzelców, Batschuayim jest drugi w kolejności i ma 12 strzelonych goli.

Podopieczni Laurenta Blanca wyszli na to spotkanie z trzema wysuniętymi napastnikami. To przyniosło efekt w postaci bramki już w 3. minucie. Gol autorstwa Ibrahimovicia. PSG chciało szybko podwyższyć wynik, ale marsylczycy skutecznie odpierali ataki i udawało im sie powstrzymywać Angela Di Marie i Lucasa Mourę. PSG przeważało, Marsylii rzadko udawało się przedostać na połowe paryżan. W końcu, w 26. minucie udało im się wyprowadzić szybką kontre i na listę strzelców wpisał się Remy Cabella.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Marsylia przyparta do muru przez Ibrahimovicia i spółkę starała się wyczekać odpowiedni moment i ruszyć z szybkim atakiem. W 71. minucie wynik na 2:1 dla PSG ustalił Di Maria. PSG jest wciąż niepokonane w lidze.

Olympique Marsylia - Paris Saint - Germain 1:2 (1:1)

Bramki: Cabella 26 - Ibrahimović 3, Di Maria 71

Olympique Marsylia: Mandala, Manquillo, N'Koluou, Rolando, Djedje (86. Sarr), Diarra, Cabella, N'Koudou, Isla, Barrada (73. Alessandrini), Batshuayi (80. Fletcher)

Paris Saint-Germain: Trapp, Silva, Maxwell, Aurier, Luiz, Motta, Matuidi (82. Marquinhos), Rabiot (90. Stambouli), Moura (69. Cavani), Ibrahimović, Di Maria