Polski Cukier Toruń wymęczył wygraną nad AZS-em Koszalin

Polski Cukier Toruń pokonał we własnej hali AZS Koszalin 84:77. Mecz w Toruniu był wyrównany i momentami zaskakujący. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęli faworyci, ale w dwóch pierwszych kwartach lepsi byli koszalinianie.

Pierwsza kwarta nieoczekiwanie padła łupem AZS-u Koszalin. Koszalinianie po zakończeniu pierwszej odsłony prowadzili pięcioma punktami (20:25) nad Polskim Cukrem Toruń, choć początek meczu w wykonaniu przyjezdnych był piorunujący. Goście w pewnym momencie osiągnęli dwucyfrową przewagę, ale torunianie w porę wzięli się w garść i nawiązali wyrównaną walkę.

AZS Koszalin zawiesił dwóch graczy! "Rażąco naruszyli regulamin"

Górą w drugiej kwarcie również byli koszykarze AZS- Koszalin. Zespół z Północy Polski zaskakiwał od samego początku meczu. Faworyt z Torunia miał bardzo poważne problemy z powstrzymaniem koszalińskiej ekipy, która grała bardzo skutecznie.

Obraz gry diametralnie uległ zmianie w trzeciej kwarcie. Dobrze zorganizowany AZS Koszalin w niewytłumaczalny sposób całkowicie się pogubił. Polski Cukier Toruń w przedostatniej kwarcie zdobył aż 26 punktów, z kolei goście uzyskali zaledwie połowę tego dorobku. Ostatni akord tego emocjonującego meczu był najbardziej wyrównany. Ostatecznie jednym „oczkiem” wygrali miejscowi (22:21).

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 84:77 (20:25, 16:18, 26:13, 22:21)

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Danny Gibson 23, Łukasz Wiśniewski 21, Krzysztof Sulima 12, Michał Michalak 10, Markeith Cummings 7, Maksym Kornijenko 7, Tomasz Śnieg 2, Aleksander Perka 2, Kamil Michalski 0, Stevan Milosevic 0

AZS Koszalin: Patrik Auda 19, Artur Mielczarek 17, Adam Pechacek 12, Piotr Dąbrowski 9, Marcin Nowakowski 6, Stefhon Hannah 5, Mikołaj Witliński 4, Igor Wadowski 3, A.J. Walton 2, Szymon Łukasiak 0