PŚ w skokach: W Norwegii odbędzie się dodatkowy konkurs?

Inne
PŚ w skokach: W Norwegii odbędzie się dodatkowy konkurs?
fot.Cyfrasport

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oraz działacze z Norwegii zamierzają zorganizować w tym kraju dodatkowy konkurs Pucharu Świata w skokach po odwołaniu niedzielnego w Oslo. W grę wchodzą Trondheim i Vikersund.

Już wcześniej zaplanowano, że w Trondheim odbędzie się jeden konkurs w środę, a dwa w Vikersund w najbliższy weeekend. - Jesteśmy gotowi pod każdym względem i prowadzimy intensywne rozmowy z norweską federacją (NSF) - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego w Vikersund.

 

Pindera: Tego się nie da skleić

 

Terje Lund z NSF wyjaśnił, że jeżeli chodzi o Trondheinm, to jest zbyt mało czasu. - W przypadku Vikersund mamy go więcej i biorąc pod uwagę przygotowania techniczne wystarczy wcisnąć dodatkowe zawody w piątek zamiast planowanych kwalifikacji.

 

Podkreślił, że Trondheim, pomimo że jest bardzo zainteresowane, raczej nie wchodzi w grę, nie ze względu na kwestie czysto organizacyjne, ale z powodu całego aparatu reklamowo-rynkowego, który potrzebuje czasu. - Konieczna byłaby sprzedaż miejsc reklamowych na numerach startowych, planszach i tym podobne, a co najważniejsze, sponsorzy, którzy zapłacili za miejsca reklamowe w Oslo-Holmenkollen, gdzie zawody w niedzielę zostały odwołane, też posiadają swoje żądania i pierwszeństwo - wyjaśnił.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze