Szczęsny: Wyjdę na idiotę, jeśli Arsenal zostanie mistrzem

Piłka nożna
Szczęsny: Wyjdę na idiotę, jeśli Arsenal zostanie mistrzem
fot. PAP

Arsenal cały czas walczy o mistrzostwo Anglii, lecz robi to bez Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz przebywa aktualnie na wypożyczeniu w AS Roma i trzyma kciuki za "Kanonierów", lecz boi się o swoją sytuację w przyszłym sezonie.

Kiedy Arsenal sprowadził latem Petra Cecha, stało się jasne, że Szczęsny - chcąc walczyć o miejsce w bramce reprezentacji Polski - musi opuścić klub. Opcją tymczasową miało być wypożyczenie do AS Roma i regularna gra w czołowej włoskiej drużynie. Co jednak, jeśli "Kanonierzy" sięgną po mistrzostwo Anglii? Cech już teraz jest określany wielkim wzmocnieniem drużyny, dzięki jego postawie w bramce drużyna mogła dopisać na koncie kilka punktów więcej.

 

Fabiański: Nie potrafimy "zabić" meczu

Arsenal jest aktualnie na trzecim miejscu w tabeli i traci tylko pięć punktów do pierwszego Leicester. Kto wie, czy bez Cecha byliby na tym samym miejscu, na którym teraz są. Wbrew pozorom mistrzostwo kraju byłoby dla Szczęsnego - który zapewnia, że trzyma kciuki za kolegów - wyrokiem. W tym przypadku bohaterem okrzykniętoby czeskiego bramkarza, a Polak musiałby szukać nowego klubu. Jeszcze niedawno Polak przyznał, że marzy o powrocie do północnego Londynu.
Oglądam wszystkie mecze Arsenalu i mam nadzieje, że zdobędzie mistrzostwo kraju. Rozmawiałem o tym z Theo Walcottem i powiedziałem mu, że musimy wygrać ligę, mimo że wyjdę wtedy na idiotę. Ze mną nigdy nie udało się zdobyć tego trofeum. Jeśli Arsenal się przełamie, to wszyscy będą mówili, że to dzięki Szczęsnemu - powiedział w rozmowie z łączynaspilka.pl.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze