Ekstraklasa łączy miasta!

Piłka nożna
Ekstraklasa łączy miasta!
fot. materiały prasowe

14 000 przejechanych kilometrów, 63 dni zdjęciowe, 16 spotów promujących7 z 10 największych polskich miast, ale i niewielką Niecieczę liczącą nieco ponad 700 mieszkańców. Niezależnie od szerokości geograficznej nie zmienia się jedno: duma i przywiązanie lokalnej społeczności.

Wraz z wiosennym powrotem na boiska Ekstraklasy wspólnie z miastami bierzemy pod lupę najważniejsze i najciekawsze lokalizacje w miejscowościach klubów Ekstraklasy. Pierwszy raz w historii pokazujemy jak silna jest więź między miastem i piłką nożną. Specjalnie dedykowane spoty będą wyświetlane przed meczami Ekstraklasy w telewizji, w mediach społecznościowych, ale także w tramwajach, autobusach i na bilboardach.

 

Glik Turyński: Grosicki, jak Zidane? To możliwe! (WIDEO)

 

Wsparcie miast jest dla klubów nie do przecenienia. To nie tylko pomoc materialna, ale też wsparcie w zbudowaniu i zarządzaniu stadionem czy przekazaniu infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania klubowej akademii.

 

- Od ponad pół roku, czyli od początku mojej kadencji, mocno podkreślam, że misją Ekstraklasy jest integracja środowiska lokalnego wokół klubu piłkarskiego - mówi Dariusz Marzec, prezes zarządu Ekstraklasy SA. - Chodzi o wspólnotę celu kibiców, samorządu, biznesu i samego klubu, bo tylko na takiej podstawie można budować sukces sportowy.

W rozmowach z przedstawicielami samorządów słyszymy, że gra w Ekstraklasie to powód do dumy. Postanowiliśmy pokazać jak ważnym wydarzeniem dla każdej miejscowości i jej mieszkańców jest mecz Ekstraklasy. To moment, w którym stadion i miasto to jedność - dodaje Dariusz Marzec.

 

16 spotów przed każdym meczem

 

Dzięki ścisłej współpracy z każdym z miast, gdzie rozgrywane są mecze Ekstraklasy, firma Ekstraklasa Live Park, czyli producent sygnału telewizyjnego, przygotowała dedykowane spoty promocyjne.

 

- Jest to unikalny projekt w skali naszego rynku. Ze względu na tak szeroką obecność rozgrywek Ekstraklasy na przygotowanie 16 spotów złożyło się 14 000 przejechanych kilometrów w ciągu 63 dni zdjęciowych - mówi Marcin Serafin, dyrektor operacyjny Ekstraklasa Live Park. - Dla osiągnięcia jak najlepszego efektu, szczególnie przy trudniej dostępnych obiektach używaliśmy dronów, łącznie przez blisko 40 godzin - tłumaczy Serafin.

 

Neptun i Wawel z Ekstraklasą w tle

 

Stocznia, pomnik Neptuna, Sukiennice, Kościół Mariacki, Stary Browar, Jezioro Maltańskie, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Zamek Książąt Pomorskich, kopalnia Makoszowy, Opera i Filharmonia Podlaska… To tylko niektóre z miejsc-symboli kojarzonych z Gdańskiem, Krakowem, Poznaniem, Warszawą, Szczecinem, Zabrzem i Białymstokiem. W każdym z polskich miast są obiekty ważne dla lokalnej społeczności, architektonicznie i kulturowo nierozerwalnie związane z regionem. Wszystkie znalazły się w spotach promocyjnych dla miast Ekstraklasy.

 

Stadiony Ekstraklasy

 

Wizytówkami polskich miast stały się także w ostatnich latach stadiony klubów Ekstraklasy. INEA Stadion, Stadion Energa Gdańsk, Stadion Miejski w Białymstoku czy przygotowywana do wielkiego otwarcia Arena Zabrze włączyły Ekstraklasę do grona lig z najnowocześniejszą bazą infrastukturalną w  Europie. Te miejsca jednoczą wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, płci czy zawodu.

 

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze