Euroliga: Wisła Can-Pack Kraków awansowała do play off

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały na wyjeździe turecki Agu Spor Kayseri 68:66 (19:19, 20:18, 18:12, 11:17) w meczu 14., ostatniej kolejki Euroligi. Mistrzynie Polski odniosły siódme zwycięstwo w tych rozgrywkach i awansowały do fazy play off.

W grudniu, w stolicy Małopolski krakowianki pokonały turecki zespół 67:66. W środę kolejny raz były od niego lepsze, tym razem w hali rywalek.

TBL: Jak ten kosz to przetrwał? Cummings i Pehacek nie mieli litości

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu, po celnym rzucie Lary Sanders Turczynki objęły prowadzenie, 2:0. Szybko je straciły, po tym jak Agnieszka Szott-Hejmej popisała się udaną „trójką”. Właśnie dobra skuteczność w rzutach za trzy spowodowała, że wiślaczki na przerwę schodziły prowadząc 39:37.

W pierwszej połowie bardzo dobrze grała Yvonne Turner. W przeciągu 20 minut zdobyła 15 punktów, trzy razy dzięki rzutom z dystansu.

Na początku trzeciej kwarty Amerykanka wykończyła kontrę Wisły. Minutę później Szott-Hejmej znowu rzuciła za trzy punkty i w 32. min polski zespół prowadził 44:37. Na ostatnią kwartę schodził nawet z 8-punktową przewagą (57:49), ale Agu Spor odrobił straty.

Na dwie minuty i 34 sekundy przed końcem meczu było 64:61 dla gospodarzy. Także tym razem Wisłę "uratował" rzut za trzy - do kosza trafiła Cristina Ouvina. Po tym jak punkty zdobyły Szott-Hejmej i Laury Nicholls było 64:68. Co prawda Janel McCarville jeszcze dwa razy trafiła do kosza, ale z wolnych.

Krakowianki, które grały w grupie B, w play off zmierzą się z najlepszą drużyną grupy A - Fenerbahce Stambuł.

Agu Spor Kayseri - Wisła Can-Pack Kraków 66:68 (19:19, 18:20, 12:18, 17:11)

Agu Spor Kayseri: Chealsea Gray 18, Donneka Hodges 16, Lara Sanders 14, Janel McCarville 8, Zoi Dimitrakou 4, Mirma Mazic 4, Pinar Demirok 2, Lucie Bouthors 0

Wisła Can-Pack Kraków: Yvonne Turner 23, Laura Nicholls Gonzalez 14, Agnieszka Szott-Hejmej 10, Katerina Zohnova 8, Cristina Ouvina 5, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Małgorzata Misiuk 2, Magdalena Ziętara 2