Rajd Szwecji: Ogier dostał mandat za przekroczenie prędkości!

Moto
Rajd Szwecji: Ogier dostał mandat za przekroczenie prędkości!
fot. PAP

Aktualny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastian Ogier startujący w Rajdzie Szwecji został w piątek po południu zatrzymany przez policję za zbyt szybką jazdę na odcinku dojazdowym.

"Mamy zdjęcia, na których Ogier rozmawia z policjantami i otrzymuje od nich jakaś kartkę. Najprawdopodobniej mandat" - podała stacja radiowa P4.

Ogier liderem po pierwszym dniu w Szwecji

Inspektor dyżurny policji regionu Vaermland, gdzie rozgrywany jest rajd, Bjarne Johansson potwierdził, że powodem zatrzymania była kontrola radarowa i przekroczenie szybkości przez francuskiego kierowcę. Funkcjonariusz nie wiedział, o jaką dokładnie prędkość chodzi, lecz zapewnił, że prawo jazdy nie zostało Ogierowi odebrane. To oznacza, że w grę wchodzi przekroczenie szybkości o mniej niż 30 kilometrów powyżej obowiązującego w tym miejscu ograniczenia. Mandat za takie wykroczenie to 1200-3000 koron (550-1400 złotych).

Ogier (VW Polo WRC) prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Szwecji - drugiej rundy mistrzostw świata. Ma 26,9 sekundy przewagi nad Haydenem Paddonem z Nowej Zelandii (Hyundai i20 WRC) i 33,7 nad Norwegiem Madsem Ostbergiem (Ford Fiesta RS WRC).

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze