Snow Volley, czyli w siatkówkę można grać też na śniegu!

Siatkówka
Snow Volley, czyli w siatkówkę można grać też na śniegu!
fot. SnowVolley

Czy nawierzchnia, warunki i pora roku mogą być jakimiś ograniczeniami dla chętnych do gry w siatkówkę? Najnowsza inicjatywa PZPS i SnowVolley udowadnia, że nic z tych rzeczy! Organizacje zapraszają na turniej, podczas którego chętni zagrają w siatkówkę... na śniegu! Efektowne rozgrywki zaplanowano na 20 i 21 lutego w Warce.

Okazuje się, że promocja sportu nie ma żadnych granic. Siatkówka kojarzyć nam się będzie zawsze z halami sportowymi i piaskiem, jednak "Snow Volley" pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej przenosi rozgrywki na typowo zimową scenerię w Wiśle. Do turnieju zgłaszać mógł się praktycznie każdy, a ostatecznie lista zamknęła się na dwudziestu parach męskich (w tym cztery rezerwowe) i kilku żeńskich.

Chemik Police organizuje akcję pomocy dla zwierząt

Zasady nietypowego turnieju będą bliźniacze do siatkówki plażowej, ustalone przez PZPS. Na całą ideę zresztą w pozytywny sposób zareagował prezes organizacji, Paweł Papke:
Miło mi poinformować, że Państwa propozycja organizacji cyklu turniejów siatkówki na śniegu „SnowVolley” wpisuje się w działania Polskiego Związku Piłki Siatkowej związane z szeroko rozumianą promocją naszej dyscypliny. W związku z tym z radością przyjmuję propozycję patronowania inicjatywy i nadania jej tytułu Turniej SnowVolley o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Jeśli chodzi o program rozgrywek, w sobotę 20 lutego od rana rozgrywane będą mecze kwalifikacyjne (24), a zaraz po ich zakończeniu odbędzie się mecz pokazowy. Niedziela to już faza playoff, a zacznie się półfinałami kobiet o godzinie 11:30. Finały zaplanowano kolejno na 14:45 (kobiety) i 15:30 (mężczyźni).

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze