Barcelona nie zna litości! Kolejny pogrom na Camp Nou

Kolejne w tym sezonie wysokie zwycięstwo zanotowali piłkarze Barcelony. Tym razem ofiarą "Dumy Katalonii" padła Celta Vigo, która na Camp Nou poległa aż 1:6. Trzy bramki i dwie asysty zanotował Luis Suarez. Urugwajczyk wrócił na fotel lidera klasyfikacji strzelców Primera Division.

Celta jest w ostatnich latach prawdziwym koszmarem dla Barcelony. Luis Enrique jako trener ”Dumy Katalonii” mierzył się z drużyną z Vigo trzykrotnie. Dwa razy przegrał. Bolesna była zwłaszcza porażka 1:4 z pierwszej części sezonu. Teraz jednak Celta nie gra już tak dobrze jak wtedy. W lidze zajmuje dopiero ósme miejsce i na Camp Nou przyjechała skazana na pożarcie.

Atletico dogoniło FC Barcelonę! 101 magiczną liczbą Torresa?

Barcelona rozpoczęła w swoim stylu i długo utrzymywała się przy piłce. W 28. minucie Luis Suarez był faulowany przed polem karnym. Do piłki podszedł Lionel Messi i pięknym uderzeniem z rzutu wolnego dał Katalończykom prowadzenie. To już 299. bramka Argentyńczyka w Primera Division.

Goście ruszyli do odrabiania strat. Chwilę przed przerwa, w polu karnym, Jordi Alba faulował Johna Guidettiego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a sam poszkodowany doprowadził do wyrównania. Był to pierwszy karny dla piłkarzy Celty na Camp Nou od 2007 roku!  W tym sezonie to również pierwsza jedenastka przeciwko Barcelonie.

Podopieczni trenera Enrique zaatakowali na początku drugiej połowy i od razu mogli odzyskać prowadzenie. Luis Suarez trafił jednak w słupek. Barcelona praktycznie nie schodziła z połowy rywali. W końcu gospodarze dopięli swego. Messi znakomicie podał do Suarez i tym razem Urugwajczyk już się nie pomylił. Po zdobyciu bramki zawodnicy ”Blaugrany” nieco spuścili z tonu. Goście starali się to wykorzystać. Kilkukrotnie bramce Claudio Bravo zagroził Daniel Wass.

Zamiast wyrównania mieliśmy jednak 3:1. Kolejny gol Suareza, który z 22. bramkami wrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. W 81. min Suarez skompletował hat-tricka. Rzut karny wykonywał Messi. Argentyńczyk zamiast strzelać, podał do piłkarza z Urugwaju, a ten trafił po raz 23 w tym sezonie.

Nie był to jednak koniec strzelania na Camp Nou. Chwilę później Suarez asystował, a na listę strzelców wpisał się Ivan Rakitić. To był zdecydowanie wieczór napastnika Barcy. W samej końcówce zaliczył on jeszcze jedną asystę przy golu Neymara. Barcelona rozbiła kolejnego rywala w drodze po mistrzostwo.

Barcelona – Celta Vigo 6:1 (1:1)

Bramki: Messi 28’, Suarez 59’, 75', 81', Rakitić85', Neymar 90+1 – Guidetti 39’