Bukowiecki zdeklasował rywali

Lekkoatletyka
Bukowiecki zdeklasował rywali
fot. PAP

Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) pchnął w niedzielę w Spale 6-kilogramową kulę na odległość 21,21 m i wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Polski juniorów. Drugi w konkursie Szymon Mazur (MKS MOS Płomień Sosnowiec) uzyskał wynik 18,82.

Bukowiecki, mistrz świata i Europy juniorów, ma przed sobą jeszcze start w halowych mistrzostwach Polski seniorów w Toruniu (5-6 marca).

 

Swoboda: Nadal nie wierzę w to, co się stało (WIDEO)

 

Znakomite rezultaty padły w niedzielę na 60 m przez płotki - zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, poprawione zostały juniorskie rekordy kraju. Dawid Żebrowski (Victoria Racibórz) pokonał ten dystans w 7,69. Dotychczas najszybszy w historii był w 2009 roku Michał Szade (TS Olimpia Poznań) - 7,81. W rywalizacji juniorek triumfowała Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków), która wynikiem 8,32 o 0,01 s poprawiła 30-letni rekord Sylwii Bednarskiej.

 

W chodzie na 5000 m najlepszy czas w historii uzyskał Łukasz Niedziałek (WLKS Iganie Nowe) - 20.48,63.

 

Dzień wcześniej gwiazdą zawodów była Ewa Swoboda. Sprinterka UKS Czwórka Żory dobę po ustanowieniu halowego rekordu świata juniorek (7,07) w sobotę została mistrzynią Polski U20 w biegu na 60 m (7,24). Za jej plecami linię mety minęły Siciarz - 7,66 i Daria Kurz (KMKL Sztorm Kołobrzeg) - 7,76.

 

"Powoli kończymy sezon, nie wystartujemy już na początku marca w mistrzostwach Polski seniorów w Toruniu" – poinformowała trenerka Iwona Krupa.

 

Dwa złote medale wywalczył Bartosz Wójcik (WLKS Iganie Nowe). Podopieczny Kazimierza Zięciny triumfował w skoku w dal (7,52) i trójskoku (15,19).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze