PŚ w skokach: Prevc królem Vikersund! Żyła w drugiej dziesiątce

Piotr Żyła zajął 12. miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w norweskim Vikersund. Uzyskał 216 m w pierwszej i 228 m w drugiej serii i był najlepszy z Polaków. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej cyklu Słoweniec Peter Prevc.

Kamil Stoch zajął 23. miejsce z rezultatami 213 i 200,5 m, a Andrzej Stękała był 26. - 209,5 i 194,5 m.

Guzik: Szkoda, że trasa nie była dłuższa

Pierwszy w klasyfikacji generalnej PŚ Prevc był liderem po pierwszej serii, a prowadzenie utrzymał dzięki skokowi na odległość 249 metrów. Przy lądowaniu dotknął wprawdzie śniegu plecami i miał obniżone oceny od sędziów, ale ostatecznie wyprzedził Austriaka Stefana Krafta o 7,4 pkt. Na podium stanął także reprezentant gospodarzy Andreas Stjernen.

Po pierwszej serii odpadli Dawid Kubacki (32. pozycja) oraz Maciej Kot (39.). W kwalifikacjach odpadł Stefan Hula