Skromna zaliczka PSG! Zwycięstwo Benfiki rzutem na taśmę

W pierwszych tegorocznych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów wygrywali gospodarze. W Parku Książąt w Paryżu Paris Saint Germain pokonało Chelsea FC 2:1 i zrobiło mały krok w stronę awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Na Estadio da Luz Benfica Lizbona w ostatnich minutach zapewniła sobie zwycięstwo nad Zenitem Sankt Petersburg.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy przez długi czas utrzymywali się przy piłce. Chelsea w swoim stylu zamknęła się we własnym polu karnym i liczyła na kontry. Pierwsze okazje mieli Marco Verratti oraz Blaise Matuidi. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, lecz na ich drodze stawał Kevin Trapp. W 39. minucie John Obi Mikel faulował przed polem karnym jednego z zawodników gospodarzy. Do rzutu wolnego podszedł Ibrahimović. Strzał Szweda odbił się jeszcze od stojącego w murze… Obi Mikela i zmylił Thibaut Courtois. Tuz przed przerwą wyrównał nie kto inny, a Obi Mikel. Nigeryjczyk idealnie znalazł się w polu karnym i nie dał szans Trappowi.

Fogiel z Paryża: PSG w szoku. Wywiad Auriera wywołał burzę

Druga połowa to kompletna dominacja gospodarzy. PSG od początku narzuciło swoje tempo i praktycznie do końca przeważało. Bramkę na 2:1 zdobył Cavani, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Piękna asystę zanotował Angel Di Maria. Wynik może cieszyć Paryżan, ale w rewanżu Chelsea wystarczy zaledwie wynik 1:0 aby awansować dalej.

W drugim spotkaniu Benfica podejmowała na własnym obiekcie Zenit. Przez pierwszą połowę lizbończycy utrzymywała się dłużej przy piłce, a Rosjanie kontratakowali. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak stworzyć klarownej okazji.

Obraz zmienił się w drugiej części. Bardzo dobre sytuacje mieli Nicolas Gaitan oraz Jardel. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał obrońca Zenita Domenico Criscito. Grający w przewadze gospodarze wykorzystali osłabienie gości i w 90. minucie zdobyli rozstrzygającą bramkę. Dośrodkowanie Gaitana na gola zamienił Jonas. Benfica wygrała, a co równie ważne nie straciła gola na własnym stadionie.

Komplet wyników:

Paris Saint-Germain - Chelsea FC 2:1 (1:1)
Bramki: Ibrahimović 39', Cavani 78' - Obi Mikel 45'

Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0)
Bramka: Jonas 90'

20:00

Witamy w relacji na żywo z pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów!

20:07

Dzisiaj dwa arcyciekawe mecze. W Paryżu PSG podejmie Chelsea, a na Estadio da Luz w Lizbonie Benfica zmierzy się z Zenitem Sankt Petersburg.

20:11

W stolicy Francji wszyscy żyją ostatnim skandalem wywołanym przez Serge Auriera!

20:21

Oto podstawowe jedenastki meczu Benfica - Zenit:

Benfica: Júlio César, Lindelöf, Eliseu, Jardel, André Almeida, Samaris, Gaitán, Renato Sanches, Mitroglou, Jonas, Pizzi.

Zenit: Lodygin, Anyukov, Criscito, Lombaerts, Garay, Danny, Shatov, Javi García, Witsel, Hulk, Dzyuba

20:26

Oto piłkarze, na których Laurent Blanc i Guus Hiddink postawią dziś od pierwszych minut:

PSG: Trapp, Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell, Verratti, Motta, Matuidi, Lucas, Di María, Ibrahimović

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Baba Rahman, Fàbregas, Mikel, Pedro, Willian, Hazard, Costa

20:37

Paryżanie w ostatnich latach dominują w Ligue 1, jednak do pełni szczęścia brakuje im triumfów w europejskich pucharach.

20:42

Chelsea po fatalnym początku sezonu odżywa. Od kiedy ekipę ze Stamford Bridge przejął Guus Hiddink, "The Blues" nie przegrali meczu.

20:45

Zaczynamy!

20:47

2' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

PSG spokojnie rozgrywa piłkę.

20:49

3' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Pierwsza próba gospodarzy. Niezły strzał Verrattiego, z problemami broni Courtois.

20:52

5' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Kolejne groźne uderzenie. Tym razem próbował Lucas Moura. Chelsea nie potrafi wyjść z własnej połowy.

20:53

7' Benfica Lizbona - Zenitem Sankt Petersburg 0:0

Na Estadio da Luz Benfica stara się długo utrzymywać przy piłce.

20:56

9' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Lewą stroną próbował się przedrzeć Diego Costa, ale piłkę czyściutko odebrał mu Thiago Silva.

20:58

12' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Zlatan Ibrahimović niecelnie z rzutu wolnego.

21:01

14' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Jak narazie Chelsea w swoim stylu broni się na własnej połowie. PSG stworzyło sobie już kilka okazji, lecz jak na razie Courtois jest pewnym punktem ekipy "The Blues".

21:05

16' Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 0:0

Piłkarze Zenita wyraźnie nastawili się na kontry. Zawodnicy Benfiki trochę bez pomysłu rozgrywają futbolówkę

21:07

22' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

W ostatnich minutach gra się wyrównała. Powoli do głosu zaczynają dochodzić przyjezdni

21:09

23' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Ależ obrona Trappa. Niemiec intuicyjnie, jedną ręką broni strzał Diego Costy.

21:10

To była pierwsza poważna okazja Chelsea.

21:13

28' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Długa akcja PSG. Dobrze ustawieni goście blokują dostęp do własnej bramki.

21:17

32' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Wolny dla Chelsea blisko pola karnego gospodarzy.

21:18

33' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Teraz szansę miał Ibrahimović, ale nie trafił czysto głową w piłkę.

21:19

32' Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 0:0

Benfica ma aż 63% posiadania piłki, ale jak na razie nic z tego nie wynika.

21:21

36' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 0:0

Próba Di Marii ląduje daleko obok bramki gości

21:23

33' Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 0:0

Mitroglou strzela gola, ale jest na pozycji spalonej i sędzia nie uznaje bramki.

21:26

39' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:0

GOOOOOOOOL! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ! Szwed strzela z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od Johna Obi Mikela, czym zmyliła bramkarza Chelsea!

21:27

40' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:0

Nie dość, że Obi Mikel sprokurował ten rzut wolny, to na dodatek piłka pechowo odbiła się od jego nogi i wpadła do siatki.

21:30

44' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:0

Z wolnego próbował Willian, który jest w obecnym sezonie specjalista od stałych fragmentów. Tym razem tylko w mur

21:31

45' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

GOOOOOOOOL! John Obi Mikel! Chelsea wyrównuje tuż przed przerwą!

21:34

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłkę przedłużył Costa, w polu karnym znalazł się Mikel i nie dał szans Trappowi. Nigeryjczyk odkupił winy!

21:34

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Parku Książąt mamy remis 1:1

21:34

Na Estadio da Luz jak na razie bez bramek!

21:41

Na trybunach w Paryżu była gwiazda europejskich boisk!

21:46

Piłkarze wrócili już na boisko!

21:49

46' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Co ciekawe bramka Ibry była pierwszym od siedmiu lat golem jakiego Chelsea straciła, w Lidze Mistrzów ,z rzutu wolnego. Ostatnim piłkarzem, który w ten sposób pokonał golkipera "The Blues" był Sergio Aguero w 2009 roku.

21:50

49' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Wróćmy jednak na boisko. Świetna kontra Chelsea, ale na posterunku Trapp

21:51

51' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Inicjatywa po stronie gospodarzy.

21:52

52' Paris Saint-Germain - Chelsea FC

Di Maria! Minimalnie nad poprzeczką.

21:54

53' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Ibrahimović wprost w Courtois. Będzie rożny

21:58

57' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Kolejny rożny dla PSG, i kolejny raz pewnie defensywa Chelsea.

21:59

59' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Dobra wrzutka Lucasa. Strzal Di Marii jednak bardzo niecelny

22:01

60' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Chelsea podobnie jak na początku pierwszej część meczu nie potrafi wyjść z własnej połowy. PSG w natarciu

22:04

61' Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 0:0

Benfica w końcu wzięła się do gry i raz po raz groźnie atakuje bramkę Zenitu.

22:05

64' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Ależ okazję miał Matuidi. Strzal Francuza zablokowali jednak obrońcy Chelsea.

22:07

66' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

"The Blues" jak na razie nie zbiżyli się nawet pod pole karne gospodarzy. Napór PSG rośnie z każdą minutą.

22:08

67' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Di Maria z wolnego! Świetna obrona Courtois!

22:11

70' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Faul taktyczny Lucasa przerwał groźną kontrę gości

22:12

Schodzi Hazard. W jego miejsce Oscar

22:13

68' Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 0:0

Wyborna szansa Gaitana. Argentyńczyk trafia jednak wprost w bramkarza gości. Powinno być 1:0

22:15

74' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Na boisku pojawia się Edinson Cavani, który zmienia Lucasa. Przeciętny występ Brazylijczyka

22:16

70' Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 0:0

Tym razem świetną okazję miał Jardel. Benfice wyraźnie zależy na bramce

22:18

76' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 1:1

Na czystą pozycję wychodził Oscar, ale nie opanował futbolówki.

22:19

78' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 2:1

GOOOOOOOOL! Edinson Cavani! Ależ wejście Urugwajczyka!

22:21

Świetne podanie Di Marii, na bramkę zamienia Cavani, który pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej.

22:22

81' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 2:1

Javier Pastore wchodzi za Matuidiego.

22:22

82' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 2:1

Zasłużone prowadzenie PSG, które w drugiej połowie kompletnie zdominowało Chelsea!

22:25

83' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 2:1

Kolejna świetna akcja gospodarzy. Strzał Marquinhos blokuje jeden z defensorów gości.

22:27

Bramka Cavaniego na 2:1

22:30

90' Paris Saint-Germain - Chelsea FC 2:1

Końcowe minuty w Parku Książąt

22:34

90' Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 1:0

GOOOOOOOOL! Jonas! Benfica strzela w ostatnich minutach meczu!

22:35

Koniec meczu w Paryżu! PSG po dobrym widowisku pokonuje Chelsea 2:1

22:37

Kończy się również spotkanie w Lizbonie! Benfica w ostatnich minutach zapewnia sobie jednobramkową zaliczkę przed rewanżem w Sankt Petersburgu.