Drągowski zastąpi Boruca w Premier League?

Piłka nożna
Drągowski zastąpi Boruca w Premier League?
fot. PAP

Jak informuje Przegląd Sportowy, AFC Bournemouth Artura Boruca oferuje za Bartłomieja Drągowskiego pięć milionów euro. Bramkarz Jagiellonii Białystok miałby trafić na Wyspy już latem.

- Jest spore zainteresowanie Bartkiem ze strony Bournemouth. O niczym nie chciałbym jednak teraz przesądzać. Na razie zostałem zaproszony do Anglii na rozmowy. To początkowa faza negocjacji - zdradził agent 18-latka Mariusz Kulesza.

 

Polska Borussia? Samotność Piszczka w Dortmundzie (WIDEO)


Anglicy złożyli już ponoć wstępne oferty. Pierwszą z nich, która opiewała na trzy miliony euro, Jagiellonia odrzuciła. Druga - za pięć milionów - została wzięta pod uwagę. Szczegółów jeszcze nie znamy.

Artur Boruc to podstawowy bramkarz Bournemouth. W tym sezonie rozegrał 21 z 26 meczów w Premier League. Polak ma już jednak 35 lat i choć bramkarze są jak wino, przyda mu się solidny zastępca. A w rezultacie może i następca.

Drągowski z kolei uznawany jest za wielki talent. Zadebiutował w Ekstraklasie w wieku 17 lat i od tej pory praktycznie nie schodzi z bramki. W tym sezonie rozegrał 20 z 22 meczów w lidze - w pięciu z nich zachował czyste konto. Od dawna mówi się, że jego transfer na Zachód to tylko kwestia czasu.

 

Byłby godnym następcą Boruca?

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie