Basket Cup: Anwil Włocławek ostatnim półfinalistą

Anwil Włocławek pewnie pokonał Polfarmex Kutno w ćwierćfinale koszykarskiego Pucharu Polski. Dzięki wygranej 75:66 nad ekipą z Kutna Anwil uzupełnił grono półfinalistów Basket Cup. W półfinale krajowego pucharu Anwil Włocławek będzie mierzył się z obrońcą trofeum Stelmetem Zielona Góra.

Początek ćwierćfinałowego spotkania należał do Anwilu. To koszykarze z Włocławka wpracowali sobie w pierwszej kwarcie sześciopunktową przewagę (22:16). Polfarmex starał się dotrzymywać kroku Anwilowi, ale to co się stało w drugiej kwarcie przeszło najśmielsze oczekiwania zawodników w Kutna.

Basket Cup: Stelmet Zielona Góra w półfinale

Druga odsłona zakończyła się aż dziesięciopunktową wygraną Polfarmeksu (22:11). W rezultacie to Polfarmex wyszedł na czteropunktową przewagę. Jednak Anwil w porę się otrząsnął i po trzeciej partii to włocławianie zdobyli przodownictwo w meczu. W ostatniej kwarcie Polfarmex starał się odrabiać straty, ale podopieczni Igora Milicicia zagrali rozsądnie w defensywie oraz skutecznie w ofensywie. Czwarta część gry zakończyła się pięciopunktowym zwycięstwem koszykarzy chorwackiego szkoleniowca, a cały mecz wynikiem 75:66.

Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 75:66 (22:16, 11:21, 23:15, 19:14)

Punkty:

Anwil: Robert Skibniewski 17, Chamberlain Oguchi 17, David Jelinek 10, Kervin Bristol 6, Bartosz Diduszko 6, Robert Tomaszek 5, Piotr Stelmach 4, Danilo Andjusic 4, Michał Chyliński 3, Fiodor Dmitriew 3

Polfarmex: Michael Fraser 16, Joshua Parker 13, Jarosław Zyskowski 12, Bartłomiej Wołoszyn 6, Michał Gabiński 6, Kevin Johnson 6, Mateusz Bartosz 4, Jacek Jarecki 3, Grzegorz Grochowski 0, Marcin Malczyk 0