Sprawa pozyskania nowego zawodnika do linii defensywnej Cracovii stała się ważna, po tym jak odszedł Sreten Sretenovic. - Okienko transferowe zamyka się 29 lutego. Jest jeszcze trochę czasu. Gdy jeszcze był Sreten ja szukałem obrońcy, gdyż on nie był w pełni sprawny. Zresztą nie jest jeszcze zdrowy. Trwały więc już poszukiwania, które teraz muszą zostać zintensyfikowane - powiedział Zieliński podczas konferencji prasowej.

 

Opiekun krakowian poinformował, że w sobotnim wyjazdowym meczu ekstraklasy z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza nie będzie mógł zagrać (ze względów zdrowotnych) Miroslav Covilo. Vestenicky, który urodził się w Topolczanach (miasto nieopodal Nitry) rozpoczynał karierę w MFK Topvar. Przed przyjściem do włoskiego klubu napastnik był zawodnikiem FC Nitra. Ostatnio był wypożyczony z AS Roma do Modena FC.

 

Więcej będę mógł o nim powiedzieć po kilku treningach, pierwszym meczu. Jedno co mogę przyznać, że umie strzelać bramki. W reprezentacjach młodzieżowych strzelał bardzo dużo goli. Nie przebił się w Romie, ale nie jest to proste – dodał Zieliński.

 

Szkoleniowiec Termaliki Piotr Mandrysz dobrze pamięta wrześniowy mecz jego drużyny na krakowskim stadionie przy ulicy Kałuży. Niecieczanie pokonali miejscową drużynę 3:2. - Było to jedno z lepszych naszych spotkań w ekstraklasie w 2015 roku. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Bardzo się cieszyliśmy, że to my strzeliliśmy tę jedną bramkę więcej. Do tego meczu wszystkie nasze wyjazdowe spotkania kończyły się porażkami. W Krakowie nastąpiło takie przełamanie - wspominał opiekun niecieczan.

 

Początek rywalizacji ligowej w 2016 r. nie był zbyt dobry dla „Słoni”. Przegrały na wyjeździe z Lechem Poznań aż 2:5. - Nie powiedziałbym, że był to falstart. Mecz był bardzo wyrównany. Przecież wszystkie statystyki, z wyjątkiem tej najważniejszej, bramkowej przemawiały na naszą korzyść. Końcówka spotkania, gdy próbowaliśmy odwrócić jego losy, spowodowała że kto nie oglądał spotkania może mieć takie a nie inne zdanie. Uważam, że rozegraliśmy dobry pojedynek. Jesteśmy w dobrej dyspozycji, co będziemy chcieli udowodnić w sobotę - powiedział Mandrysz.

 

W stolicy Wielkopolski w bramce Termaliki stał Krzysztof Pilarz, który przyszedł w przerwie zimowej z Cracovii. Jak zapowiedział Mandrysz o ile nie stanie się nic nieoczekiwanego, to będzie on w podstawowym zestawieniu także w sobotę.

 

W drużynie beniaminka ekstraklasy ze względów zdrowotnych nie mogą wystąpić Patryk Fryc, Sebastian Nowak. Po 22 kolejkach spotkań Cracovia zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów, zaś Termalica 13. (24 pkt). Mecz w Niecieczy rozpocznie się w sobotę o godz. 18.