Niespodzianka w Niecieczy po wyrównanym spotkaniu

Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała u siebie z Cracovią 1:1. Z tego remisu mimo wszystko bardziej zadowoleni mogą być goście z Krakowa, którym skórę kilka razy ratował Grzegorz Sndomierski. Termalica w końcu punktuje, ale jej zła sytuacja w tabeli nie uległa poprawie.

Po wysokim i pewnym zwycięstwie z Górnikiem Zabrze w zeszłym tygodniu podopieczni Jacka Zielińskiego liczyli na powtórzenie tego wyniku w wyjazdowym meczu z Termalicą. Z kolei piłkarzom z Niecieczy zależało na zmazaniu plamy z poprzedniej kolejki, kiedy ulegli Lechowi Poznań aż 5:2.

Korona Kielce lepsza od Lechii Gdańsk! Hat-trick Cabrery

Od początku lepiej na murawie prezentowali się podobieczni Piotra Mandrysza. Przyjemnie patrzyło się na szybkie wymiany podań i długie utrzymywanie się przy piłce zespołu "Słoników". Mało widoczny Bartosz Kapustka i dobrze kryty Erik Jendrisek nie robili wiatru z przodu. Obrona "Pasów" popełniała dużo prostych błędów, ale Termalica nie potrafiła tego wykorzystać. W końcu po ponad pół godzinie gry Cracovia przyspieszyła. Z dystansu strzelał Kapustka ale jego strzał zatrzymał się na obrońcy Termaliki. Kilka minut później swoich sił próbował Marcin Budziński, ale tak jak Termalica w wcześniejszych akcjach, piłkarze z Krakowa byli nieskuteczni.

Po przerwie gra zaostrzyła się i trenerzy obydwu drużyn postanowili wymienić kilku graczy. W 55. minucie dobrą wrzutka z rzutu wolnego popisał się Patrik Misak, głową piłkę do siatki skierował Dariusz Jarecki. 1:0 dla Termaliki. Po zdobyciu gola, Termalica dalej atakowała, ale z czasem do głosu doszła Cracovia. W 76. minucie miał miejsce kontratak Cracovii. Jakub Wójcicki zagrał wzdłuż bramki i z najbliższej odległości do siatki trafił Jendrisek. Obie strony próbowały jeszcze przechylic szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale wynik nie uległ już zmianie.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: Jarecki 55' - Jendrisek 76'

Termalica: Pilarz, Pleva, Putiwcew, Sołdecki, Jarecki, Juhar (Smuczyński 85'), Babiarz, Kupczak, Misak (Kowal 60'), Biskup, Kędziora

Cracovia: Sandomierskił, Jaroszyński, Polczak, Wołąkiewicz, Deleu (Diabang 73'), Dąbrowski, Budziński (Zejdler 68'), Cetnarski, Kapustka, Wójcicki, Jendrisek

Żółte kartki: Pleva 53', Kupczak 90+3 - Wołakiewicz 11', Polczak 66'

Sędzia: Szymon Marciniak