Miał głowę... od parady! Niesamowity lot bramkarza, interwencja sezonu już teraz?! (WIDEO)

Piłka nożna
Miał głowę... od parady! Niesamowity lot bramkarza, interwencja sezonu już teraz?! (WIDEO)
fot. greatgoals

Takich interwencji nie ogląda się zbyt często! Bramkarz Millwall Jordan Archer znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, kiedy jego kolega z drużyny omal go nie przelobował. Co więc mu zostało? By nie złamać przepisów, mógł tylko odbić piłkę głową, co oczywiście uczynił!

Millwall pokonało Peterborough 3:0 i utrzymało piąte miejsce w League One (trzeci poziom rozgrywkowy), lecz co ciekawe to nie wynik jest najważniejszy. W pierwszej połowie bramkarz gospodarzy Jordan Archer popisał się być może najefekowniejszą paradą w tym roku, a może i sezonie! Dokonał tego po fatalnym zagraniu... swojego pomocnika, który widząc nadbiegającego przeciwnika, spanikował i prawie przelobował własnego bramkarza! Na szczęście Archer był czujny i szybko przemyślał, co może zrobić. Zrobił kilka kroków do tyłu i odbił piłkę głową!

 

Z najgorszego podania zrobiła się najlepsza interwencja - przynajmniej tego dnia na angielskich boiskach. Takie parady zasługują na wielkie wyróżnienia, bo nie zdarzają się zbyt często! A Archer, który karierę zaczynał w Tottenhamie, może będzie jeszcze mógł liczyć na angaż w innym klubie z czołówki.

 

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie