PGNiG Superliga: MMTS wygrał z Górnikiem

Piłka ręczna

W spotkaniu dziewiętnastej kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn wygrali z Górnikiem Zabrze 31:26. Gospodarze przeważali przez większą część meczu, dzięki temu zwycięstwu przerwali serię czterech ligowych porażek i zdołali odskoczyć rywalom w tabeli.

Drużyna z Zabrza traciła do rywali zaledwie punkt i początek spotkanie wskazywał na to, że Zabrzanie będą dążyć do przeskoczenia rywali w tabeli. Gospodarze przegrywali 2:3, ale po pięciu minutach przejęli inicjatywę. Marek Szpera i Michał Peret powiększyli jeszcze prowadzenie gospodarzy i to w okresie gry w osłabieniu. Przy stanie 7:3 w 9. minucie Mariusz Jurasik poprosił o czas, ale początkowonie przyniosło to spodziewanych efektów. Paweł Genda jeszcze podwyższył wynik i w dalszych minutach szczypiorniści MMTS utrzymywali 5-6 bramkową przewagę (13:7, 15:9).

Grę zabrzan ożywiło pojawienie się na placu gry Jurija Gromyko. Jego skuteczna gra, przy zastoju gospodarzy w ofensywie, przyniosły zmniejszenie różnicy. Wynik pierwszej połowy na 16:13 ustalił Aleksandr Buszkow trafieniem z rzutu karnego.

Wydawało się, że zabrzanie pójdą za ciosem i od początku drugiej połowy ruszą do odrabiania strat, ale gospodarze znów odskoczyli. W 40. minucie mieli pięć bramek zaliczki (20:15), którą utrzymywali. Na dziesięć minut przed końcem meczu, po rzucie Mateusza Seroki prowadzili 25:20. Podopieczni Mariusza Jurasika nie byli już w stanie odrobić takiej straty i spotkanie zakończyło się zwycięstwem szczypiornistów MMTS 31:26.

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 31:26 (16:13)

Najwięcej bramek: dla MMTS - Przemysław Zadura i Paweł Genda po 6, Adrian Nogowski i Maciej Pilitowski po 5, Mateusz Seroka 4; dla Górnika - Marek Daćko 4, Bartłomiej Tomczak i Aleksandr Buszkow po 4.