Sturm po raz piąty mistrzem świata! Pokonał Czudinowa

Sporty walki
Sturm po raz piąty mistrzem świata! Pokonał Czudinowa
fot. PAP

Felix Sturm (40-5-3, 18 KO) pokonał większościową decyzją Fiodora Czudinowa (14-1. 10 KO) i po raz piąty został mistrzem świata! Po wcześniejszych czterech tytułach w kategorii średniej, teraz sięgnął po pas WBA wagi super średniej.

Już od samego początku obaj pięściarze wdali się w prawdziwą wymianę ciosów, lecz i tak większość uderzeń lądowała na gardzie przeciwnika. To jednak nie zraziło bohaterów wieczoru, którzy byli bardzo konsekwentni, jakby wiedząc, że któryś z ciosów w końcu przebije się przez szczelne zasieki rywala. Po pierwszych starciach pewne było, że sędziowie nie będą mieli łatwego zadania. Wszystkie rundy były bardzo bliskie, decydowały detale.

 

Z każdą kolejną rundą mogło się wydawać, że więcej sił zachował Rosjanin, lecz Niemiec - niesiony dopingiem fanów - bardzo ostro zaatakował w ostatnim starciu i dzięki temu mógł cieszyć się z końcowego triumfu. Ostatecznie jeden sędzia punktował remis 114:114, a dwóch przyznało wygraną Sturmowi 115:113.

 

To mogła być ostatnia walka w mojej karierze - powiedział Sturm, który po raz piąty w karierze został mistrzem świata! Wcześniej jednak był nim w kategorii średniej, a teraz - w super średniej.

 

Walka Sturm - Czudinow była rewanżem za starcie w maju zeszłego roku. Wtedy niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Rosjanin.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie