ATP w Rio de Janeiro: Cuevas ograł pięciu... leworęcznych rywali

30-letni urugwajski tenisista Pablo Cuevas po raz pierwszy w karierze wygrał turniej rangi ATP 500. W Rio de Janeiro pokonał pięciu leworęcznych rywali, w tym w półfinale Hiszpana Rafaela Nadala i w finale Argentyńczyka Guido Pellę.

Decydujące spotkanie (po raz pierwszy od pięciu lat wystąpiło dwóch nierozstawionych zawodników) zostało przerwane przy stanie 3:3 w pierwszym secie na 3,5 godziny, a powodem były opady deszczu.

Cuevas zwyciężył w czwartym turnieju w karierze, ale wcześniejsze odniósł w zawodach niższej rangi - ATP World Tour 250 na kortach w Bastad (Szwecja), Umag (Chorwacja) i Sao Paulo (Brazylia).

W najnowszym rankingu światowym Urugwajczyk awansował z 45. na 27. miejsce, z kolei Pella z 71. na 42.

Za triumf w mieście sierpniowych igrzysk Cuevas zarobił 303,3 tys. dol., a pokonany 142,4 tys.

Pella, który nigdy wcześniej nie był w półfinale imprezy ATP, znalazł się w składzie reprezentacji na marcowy mecz 1. rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa z Polską w Gdańsku.