Puchar Anglii: Próżno szukać sensacji, United pewnie gra dalej

Manchester United to zespół, który potrafił już sprawiać swoim kibicom przykre niespodzianki i ulegać dużo niżej notowanym zespołom w brytyjskich pucharach. Tak jednak nie stało się dzisiaj, bowiem przedstawiciel League One Sherwsbury gładko uległ Czerwonym Diabłom 0:3. Bramki zdobywali Smalling, Mata i Lingard.

Manchester United do spotkania na Greenhous Meadow podszedł niezwykle poważnie, posyłając na plac gry niemal podstawowy skład - zupełnie inaczej niż sąsiad z błękitnej części miasta. Goście spokojnie kontrolowali spotkanie, jednak bramkę zdobyli dopiero w 37. minucie za sprawą Chrisa Smallinga.

Jeszcze przed przerwą z rzutu wolnego wynik podwyższył Juan Mata i wszystko wydawało się przesądzone. Gospodarze tego dnia oddali jedynie 2 niecelne strzały, co w porównaniu do 25 sytuacji przyjezdnych wygląda niezwykle blado. Kropkę nad i postawił po godzinie gry Jesse Lingard i to United mogą świętować awans do kolejnej rundy.

Shrewsbury - Manchester United 0:3 (0:2)