Formuła 1: W Barcelonie Force India szybsza od Ferrari

Moto
Formuła 1: W Barcelonie Force India szybsza od Ferrari
fot. PAP

Po dwóch dniach dominacji Ferrari, w środę Niemiec Nico Huelkenberg z zespołu Force India był najszybszy na torze Catalunya pod Barceloną podczas pierwszych w sezonie 2016 testów zespołów Formuły 1.

Huelkenberg, który jako jedyny w stawce jedenastu kierowców korzystał z super miękkich opon, uzyskał czas 1.23,110 i o 2,764 s wyprzedził Francuza Romaina Grosjeana, kierowcę debiutującego w tegorocznym sezonie amerykańskiego teamu Haas.

 

Formuła 1: Zmiany systemu kwalifikacji od GP Australii

 

Trzeci rezultat, gorszy o 2,867 s miał Fin Kimi Raikkonen z Ferrari. Przez dwa pierwsze dni w ekipie z Maranello jeździł czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel, Fin zastąpił go dopiero w środę.

 

Piąty czas w sesji przedpołudniowej - 1.26,084 miał wicemistrz świata Niemiec Nico Rosberg z Mercedesa GP. Po przerwie obiadowej zmienił go mistrz z 2015 roku Brytyjczyk Lewis Hamilton, ale jemu nie udało się poprawić rezultatu Rosberga. Najlepszy czas Hamiltona to 1.24,421.

 

W czwartek w Barcelonie ostatni dzień testów. Na tor Catalunya kierowcy ponownie wrócą od 1 do 4 marca. Na tym zakończą się testy tegoroczne testy F1, pierwszy wyścig Grand Prix Australii w Melbourne odbędzie się 20 marca.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze