Kongres FIFA: Wniosek o przełożenie wyborów na prezydenta odrzucony

Piłka nożna
Kongres FIFA: Wniosek o przełożenie wyborów na prezydenta odrzucony
fot. PAP/EPA

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił wniosek kandydata na urząd prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Aliego Bin Al-Husseina o zastosowanie przezroczystych kabin do głosowania lub przełożenie zaplanowanych na piątek wyborów.

Jordański książę podawał w wątpliwość uczciwość niektórych szefów federacji członkowskich, którzy wezmą w Zurychu udział w głosowaniu. Jego zdaniem już w przeszłości zdarzało się, że delegaci zabierali ze sobą do kabiny do głosowania telefony, aby sfotografować karty i udowodnić "sponsorom", że poparli "odpowiedniego" kandydata. Dlatego Al-Hussein zaproponował skorzystanie z przezroczystych kabin oraz zatrudnienie niezależnych obserwatorów. Domagał się też przełożenia wyborów, jeśli FIFA nie zastosuje się do tych sugestii.

- Zrobiłem wszystko, co mogłem. Żałuję, że system nas zawiódł. Teraz musimy liczyć na to, że wszyscy głosujący podporządkują się przepisowi FIFA, zakazującemu wnoszenia telefonów i aparatów fotograficznych do kabiny do głosowania - powiedział działacz, którego sztab nawet przywiózł ze sobą kilka przezroczystych budek.

O miano prezydenta FIFA ubiega się pięciu kandydatów. Obok Al-Husseina są to również: sekretarz generalny Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Szwajcar Gianni Infantino, prezydent Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej szejk Salman Bin Ebrahim Al-Khalifa z Bahrajnu, biznesmen i polityk Tokyo Sexwale z RPA oraz były zastępca sekretarza generalnego FIFA Francuz Jerome Champagne.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie